Borderlands 4 powstaje. 2K Games potwierdziło prace nad kolejną odsłoną

28 marca 2024,
22:18
Arek Grabowski
Octavio z New Tales from the Borderlands

Wcześniej informowaliśmy, że studio odpowiedzialne za serię Borderlands, Gearbox Software, zostało sprzedane przez Embracer Group. Kupcem jest Take-Two Interactive. Studio zostało przejęte za cenę 460 milionów dolarów. Przy okazji tej transakcji potwierdzono także powstawanie kolejnej odsłony serii Borderlands.

Cieszymy się, że możemy powitać Randy’ego Pitchforda i jego zespół pełnych pasji, utalentowanych deweloperów w 2K i nie możemy się doczekać wydania wielu projektów w przyszłości jako współpracownicy. Uwielbiamy współpracować z Gearbox przy każdej odsłonie serii Borderlands i cieszymy się, że możemy aktywnie rozwijać kolejną część serii.

David Ismailer, prezes wydawnictwa Take-Two Intreactive

Już w lutym tego roku powstawanie Borderlands 4 było sugerowane przez współzałożyciela Gearbox. Teraz te informacje zostały potwierdzone.

Co już wiemy o kolejnej odsłonie Borderlands?

Do tego czasu Gearbox, 2K Games oraz Embracer Group milczały na temat powstawania Borderlands 4. O grze niewiele więc wiadomo. Dopiero teraz ujawniono, że rzeczywiście powstaje – to pierwsze oficjalne potwierdzenie.

Może to wskazywać na dość wczesny etap prac nad tym tytułem. Najpewniej Borderlands 4 zobaczymy dopiero w przyszłych latach. Dodatkowo warto podkreślić, że nie jest to oficjalny tytuł kolejnej odsłony – ten wciąż pozostaje tajemnicą.