GTA 6 będzie miało premierę w 2024 roku? Insiderzy informują, że to prawdopodobne

7 marca 2023,
16:04
Arek Grabowski
Helikopter lecący nad Los Santos o zachodzie słońca w GTA 5

Tez2, uznany insider powiązany ze studiem Rockstar Games, zasugerował na forach internetowych, że Grand Theft Auto 6 pojawi się w 2024 roku. Według Toma Hendersona, redaktora serwisu Insider Gaming, premiera była przewidywana na ten termin. Jest to swego rodzaju potwierdzenie, że rzeczywiście Rockstar planuje wydanie gry w 2024 roku. Według niektórych informacji Grand Theft Auto 6 może być opóźnione. Wtedy data premiery będzie później i gra pojawi się dopiero w 2025 roku.

Dlaczego Grand Theft Auto 6 ciągle jest w produkcji?

Przede wszystkim to ogromny tytuł, który będzie prezentował najwyższą jakość, jeśli chodzi o rynek gier wideo. Oprócz tego Rockstar Games od początku planowało wydanie GTA 6 w 2024 roku. Taka decyzja zapadła, ponieważ na rynku musi być odpowiednia liczba konsol w obiegu. Nowa generacja rozpoczęła się stosunkowo niedawno, dopiero 2024 rok będzie dobrym momentem na wydanie tak dużej produkcji, jak Grand Theft Auto 6.

Warto zauważyć, że niedawno otrzymaliśmy informację od insidera, która mówi o wycinaniu niektórych elementów gry przez Rockstar. Mają one zostać dodane później jako oficjalne DLC. Taka praktyka nie jest dobrym rozwiązaniem pod względem wizerunkowym, ale może przyspieszyć premierę podstawowej gry.