Beta XDefiant została przedłużona. W ten sposób twórcy dziękują za wsparcie

22 kwietnia 2023,
19:43
Jacek Kowal
Postać z XDefiant

Ubisoft postanowił przedłużyć testy beta ich najnowszej strzelanki, czyli XDefiant. Ma ona szanse być godnym rywalem dla Call of Duty, ponieważ łączy w sobie między innymi The Division, Splinter Cell, Rainbow Six i Ghost Recon. Produkcja ma mieć nadal wiele wad, co mówi sam dyrektor wykonawczy Mark Rubin, ale i tak zarówno wyniki oglądalności na Twitchu, jak i ogólne opinie są pozytywne.

Warto pamiętać, że zamknięta beta XDefiant miała wiele błędów. Rubin stwierdził, że pomimo tych problemów prawie wszyscy gracze zachowali pozytywne nastawienie. Dzięki temu testy, które początkowo miały trwać 13-23 kwietnia zostały przedłużone o dwa dni, czyli do 25 kwietnia. Co więcej, nadal można się rejestrować na oficjalnej stronie gry.

XDefiant lepszy niż Call of Duty

Chociaż beta XDefiant nie poszła tak, jak oczekiwali tego twórcy, ale i tak przekroczyła ich wszelkie oczekiwania. Duża część pozytywnych opinii pochodzi od graczy, którym ostatnie odsłony strzelanki od Activision Blizzard nie przypadł do gustu.

Żołnierz z ognistym kamuflażem walczący z innym żołnierzem, który używa holograficznej tarczy w XDefiant
Źródło: Ubisoft

Jednym z nich ma być niejaki Jason „FaZe Jev” Eugene, który specjalizuje się w rolach snajpera. Według niego XDefiant bardzo przypomina stare CoD. Powiedział także, że każda (nawet najgorsza) mapa w XDefiant jest o wiele ciekawsza, niż najlepsze mapy w serii Call of Duty z ostatnich pięciu lat.

Wygląda na to, że jeżeli Ubisoft wyeliminuje większość błędów, to XDefiant będzie powiewem świeżość w świecie strzelanek zdominowanym aktualnie przez Activision Blizzard. Czy tak się stanie? Zobaczymy.