fbpx

Beta Chivalry 2 oraz premiera gry – ujawniono daty i edycję specjalną

12 lutego 2021,
21:42
Franciszek Ciechowski

Producenci gry Chivalry 2 ujawnili datę premiery oraz startu zamkniętych beta-testów kolejnej części kultowej gry akcji z 2012 roku. Ujawniono również informacje o zawartości Edycji Specjalnej.

Rycerz z Chivalry 2 odcinający głowę
Na skróty
  • Data premiery gry Chivalry 2 została wyznaczona na 8 czerwca bieżącego roku.
  • Zanim jednak do tego dojdzie, już 29 marca na wszystkich platformach docelowych ruszą zamknięte testy beta produkcji.
  • Edycja Specjalna gry będzie zawierała zestaw bonusów, w większości składający się z dodatków kosmetycznych.

Chivalry 2 to kontynuacja popularnej gry akcji sprzed ponad ośmiu lat (Chivalry: Medieval Warfare), w której mamy okazję wziąć udział w wieloosobowych walkach stylizowanych m.in. na średniowieczne bitwy. Deweloper odpowiedzialny za produkcję tytułu, czyli Torn Banner Studios, wraz z wydawcą Tripwire Presents oraz Deep Silver poinformowali, że data premiery została wyznaczona na 8 czerwca bieżącego roku. Gra trafi zarówno na komputery osobiste klasy PC, konsole Sony obu najświeższych generacji (PlayStation 4 i PlayStation 5), jak i urządzenia Microsoftu z rodziny Xbox One oraz Xbox Series. Co ważne, Chivalry 2 na PC będzie tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store przez pierwsze 12 miesięcy od premiery. Po roku produkcja ma trafić również do innych dystrybutorów, takich jak Steam.

Chivalry 2 – zamknięte testy beta dla kupujących w pre-orderze

Z dniem ogłoszenia daty premiery oraz terminu rozpoczęcia zamkniętych testów beta ruszyły również zamówienia przedpremierowe. Osoby, które zakupią grę Chivalry 2 w pre-orderze, uzyskają pewny dostęp do beta-testów, które rozpoczną się już 26 marca i potrwają trzy dni aż do 29 marca. Wydarzenie będzie obejmowało wszystkie platformy, a gracze będą mieli możliwość zmierzyć się ze sobą w rozgrywce cross-play, która będzie nieodłącznym elementem zabawy w nadchodzącej produkcji Torn Banner Studios także po premierze.

Armia wojowników na polu bitwy
Źródło grafiki: oficjalna strona gry

Poznaliśmy także sugerowane ceny detaliczne producenta obowiązujące przy zamówieniach przedpremierowych na PC. Standardowa edycja gry Chivalry 2 w sklepie Epic Games Store kosztuje 159,00 zł. Cena Edycji Specjalnej wynosi natomiast 189,00 zł. Informacje dotyczące kwot, które przyjdzie nam zapłacić w przedsprzedaży za wersje gry na konsolach PlayStation oraz Xbox, mamy poznać już niedługo.

Edycja Specjalna Chivalry 2 oraz bonusy przy pre-orderach

Osoby, które skuszą się na zamówienie drugiej części Chivalry przed premierą, zostaną nagrodzone przez twórców gry różnymi dodatkami w zależności od wybranej edycji.

Standardowa wersja gry w pre-orderze – poza gwarancją dostępu do zamkniętej bety – zawierać będzie również dodatkowo skórkę do miecza dwuręcznego o nazwie Royal Zweihänder.

Pre-order gry Chivalry 2
Źródło grafiki: oficjalna strona gry

Edycja Specjalna to zdecydowanie większy zestaw bonusów. Na graczy czekają tutaj między innymi dwie zbroje (Agatha Jousting Knight Armor i Mason Jousting Knight Armor) oraz dedykowane do nich skórki broni (Royal Broadsword i Gold Horseman’s Axe), a to wciąż nie wszystko! W pakiecie specjalnym zawiera się również skin miecza z edycji standardowej.

Edycja Specjalna Chivalry 2
Źródło grafiki: oficjalna strona gry