Beta Chivalry 2 oraz premiera gry – ujawniono daty i edycję specjalną

Producenci gry Chivalry 2 ujawnili datę premiery oraz startu zamkniętych beta-testów kolejnej części kultowej gry akcji z 2012 roku. Ujawniono również informacje o zawartości Edycji Specjalnej.

12 lutego 2021
Na skróty
  • Data premiery gry Chivalry 2 została wyznaczona na 8 czerwca bieżącego roku.
  • Zanim jednak do tego dojdzie, już 29 marca na wszystkich platformach docelowych ruszą zamknięte testy beta produkcji.
  • Edycja Specjalna gry będzie zawierała zestaw bonusów, w większości składający się z dodatków kosmetycznych.

Chivalry 2 to kontynuacja popularnej gry akcji sprzed ponad ośmiu lat (Chivalry: Medieval Warfare), w której mamy okazję wziąć udział w wieloosobowych walkach stylizowanych m.in. na średniowieczne bitwy. Deweloper odpowiedzialny za produkcję tytułu, czyli Torn Banner Studios, wraz z wydawcą Tripwire Presents oraz Deep Silver poinformowali, że data premiery została wyznaczona na 8 czerwca bieżącego roku. Gra trafi zarówno na komputery osobiste klasy PC, konsole Sony obu najświeższych generacji (PlayStation 4 i PlayStation 5), jak i urządzenia Microsoftu z rodziny Xbox One oraz Xbox Series. Co ważne, Chivalry 2 na PC będzie tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store przez pierwsze 12 miesięcy od premiery. Po roku produkcja ma trafić również do innych dystrybutorów, takich jak Steam.

Chivalry 2 – zamknięte testy beta dla kupujących w pre-orderze

Z dniem ogłoszenia daty premiery oraz terminu rozpoczęcia zamkniętych testów beta ruszyły również zamówienia przedpremierowe. Osoby, które zakupią grę Chivalry 2 w pre-orderze, uzyskają pewny dostęp do beta-testów, które rozpoczną się już 26 marca i potrwają trzy dni aż do 29 marca. Wydarzenie będzie obejmowało wszystkie platformy, a gracze będą mieli możliwość zmierzyć się ze sobą w rozgrywce cross-play, która będzie nieodłącznym elementem zabawy w nadchodzącej produkcji Torn Banner Studios także po premierze.

Armia wojowników na polu bitwy
Źródło grafiki: oficjalna strona gry

Poznaliśmy także sugerowane ceny detaliczne producenta obowiązujące przy zamówieniach przedpremierowych na PC. Standardowa edycja gry Chivalry 2 w sklepie Epic Games Store kosztuje 159,00 zł. Cena Edycji Specjalnej wynosi natomiast 189,00 zł. Informacje dotyczące kwot, które przyjdzie nam zapłacić w przedsprzedaży za wersje gry na konsolach PlayStation oraz Xbox, mamy poznać już niedługo.

Edycja Specjalna Chivalry 2 oraz bonusy przy pre-orderach

Osoby, które skuszą się na zamówienie drugiej części Chivalry przed premierą, zostaną nagrodzone przez twórców gry różnymi dodatkami w zależności od wybranej edycji.

Standardowa wersja gry w pre-orderze – poza gwarancją dostępu do zamkniętej bety – zawierać będzie również dodatkowo skórkę do miecza dwuręcznego o nazwie Royal Zweihänder.

Pre-order gry Chivalry 2
Źródło grafiki: oficjalna strona gry

Edycja Specjalna to zdecydowanie większy zestaw bonusów. Na graczy czekają tutaj między innymi dwie zbroje (Agatha Jousting Knight Armor i Mason Jousting Knight Armor) oraz dedykowane do nich skórki broni (Royal Broadsword i Gold Horseman’s Axe), a to wciąż nie wszystko! W pakiecie specjalnym zawiera się również skin miecza z edycji standardowej.

Edycja Specjalna Chivalry 2
Źródło grafiki: oficjalna strona gry

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!