Final Fantasy XVI – znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej

10 lutego 2023,
01:38
Kaja Piaścik
Elementy składowe edycji kolekcjonerskiej Final Fantasy XVI

Chociaż do premiery Final Fantasy XVI zostało jeszcze sporo czasu, fani kultowej serii na pewno myślą już o zakupie gry. Tytuł ma wyjść 22 czerwca na PlayStation 5 i przez 6 miesięcy pozostać exclusivem konsoli Sony. Na innych platformach zagrać będzie można zatem dopiero w przyszłym roku.

W ramach przygotowań do rynkowego debiutu Square Enix pokazało, co znajdzie się w Final Fantasy XVI Collector’s Edition. Zawartość specjalnego wydania zaprezentowana na udostępnionym na Twitterze wideo zapowiada się całkiem imponująco. Na co możemy liczyć w edycji kolekcjonerskiej najnowszej części?

Final Fantasy XVI Collector’s Edition – co obejmuje zestaw?

Pierwszym komponentem jest podstawowe pudełko z samą grą i dwustronną okładką. Wśród wyjątkowych dodatków znajdą się za to:

figurka przedstawiająca starcie między dwoma Eikonami – Feniksem i Ifritem;

– zestaw ośmiu wysokiej klasy metalowych przypinek z Eikonami;

– steelbook z grafiką z głównym bohaterem, Clive’em Rosfieldem;

– materiałowa mapa świata gry, Valisthei;

– cyfrowe DLC ze specjalną bronią, Krwawym Mieczem, czyli orężem Firiona z Final Fantasy II.

Specjalne elementy znajdziemy w pudełku z metalicznym połyskiem, na którym widnieć będzie grafika autorstwa legendarnego ilustratora serii Final Fantasy, Yoshitaki Amano.

Edycja kolekcjonerska Final Fantasy XVI powinna zadowolić największych fanów. Biorąc pod uwagę pokaźną zawartość, gracze mogą też spodziewać się adekwatnej – czyli raczej niemałej – ceny. Szczegóły dotyczące sprzedaży znaleźć można na stronie Square Enix. Collector’s Edition kosztuje 349,99 dolarów i jest dostępne w preorderze jedynie w sklepie wydawcy.