fbpx

Behaviour Interactive, twórcy Dead by Daylight, zostało dotknięte zwolnieniami

19 stycznia 2024,
13:05
Arek Grabowski
Grafika promocyjna gry Dead by Daylight przedstawiająca łowcę z gry

Niedawno informowaliśmy o zwolnieniach w Lost Boys Interactive. Jakiś czas temu także Unity zredukowało liczbę pracowników. Sony także planuje zwolnienia, które dotknęły także Insomniac Games. Przez ostatni czas w branży gier naprawdę wiele osób traci pracę. Jest to spowodowane restrukturyzacjami, zmianami zarządu czy też cięciami budżetowymi.

Tym razem zwolnienia dotknęły Behaviour Interactive, twórców Dead by Daylight. Według serwisu Kotaku pracę straciło około 45 pracowników w różnych działach. Behaviour Interactive oficjalnie nie skomentowało całej sprawy. Na ten moment wiemy jedynie, że pracownicy rzeczywiście zostali zawieszeni.

Fala zwolnień w branży gier trwa od 2023 roku

Od poprzedniego roku zwolniono około 10500 pracowników w branży gier. Monitoruje to jeden z deweloperów, Farhan Noor, który udostępnia dane. Najpewniej fala zwolnień jeszcze się nie skończyła. Zapewne zobaczymy więcej cięć kosztów aż do końca 2023 roku fiskalnego, czyli do marca 2024 roku.

Warto zauważyć, że zwolnienia dotknęły bardzo dużych firm oraz pomniejszych studiów indie. Niektóre firmy zostały całkowicie zamknięte. Tego rodzaju operacje zawsze będą wpływać negatywnie na produkcję gier.