Microsoft apeluje o używanie trybu oszczędzania energii w Xboxach

Microsoft rozpoczyna nową kampanię CSR (odpowiedzialną społecznie) w trosce o środowisko i zachęca właścicieli Xboxów do korzystania z trybu oszczędzania energii. Jak się okazuje, nawet małe poświęcenie w postaci odrobinę dłuższego oczekiwania na uruchamianie konsoli może być naszym przejawem ekologicznego podejścia do otaczającej rzeczywistości.

12 marca 2022

Firma Microsoft przypomina użytkownikom konsol Xbox Series X/S i Xbox One, że ich konsole mogą pobierać aktualizacje nawet w trybie oszczędzania energii.

Do tej pory opcja pobierania aktualizacji w tle była możliwa tylko po przełączeniu konsoli w stan uśpienia, ale najnowsza aktualizacja dodała odpowiednie modyfikacje.

Dave McCarthy z działu Xbox tłumaczy, że jeżeli urządzenie nie pobiera aktualnie żadnych plików w trybie oszczędzania energii, zużywa nawet do 20 razy (tak, DWUDZIESTU RAZY) mniej prądu niż w przypadku zwykłego uśpienia.

prezentacja prorównująca uśpienie i oszczędzanie energii dla Xboxa
Źródło: Blog Xbox

Domyślna ekologia Micosoft w Xboxach

Na blogu Microsoftu możemy przeczytać, że od teraz opcja oszczędzania energii będzie domyślną przy pierwszym uruchomieniu konsoli. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest to, że sprzęt będzie się ciut dłużej włączał, ale kilka-kilkanaście sekund nas chyba nie zbawi.

Firma chwali się również, że produkcja Xbox Series S będzie bardziej ekologiczna i aż 28% plastiku ma być zastąpione materiałami z recyklingu. Są to kroki, które podjął producent, by do 2030 być nie tylko neutralnym dla środowiska, ale wręcz działać na jego korzyść.

Oczywiście nie tylko konsole Microsoft można przełączać w oszczędzanie energii. Wiele nieużywanych aktualnie sprzętów możemy wyłączać z prądu. Podziękuje wam za to nie tylko środowisko, ale i wasz portfel, gdy nadejdzie moment opłacania rachunków za energię.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!