Alfred Hitchcock – Vertigo – powstaje gra inspirowana „Zawrotem głowy”

Jeżeli zastanawialiście się, jak przekuć filmy Alfreda Hitchcocka w grę komputerową, być może niedługo otrzymacie odpowiedź na to pytanie. Już wkrótce będziemy mieli okazję ograć Alfred Hitchcock – Vertigo, tytuł mocno inspirowany jednym z najwybitniejszych dzieł tego reżysera.

7 czerwca 2021
Na skróty
  • Pendulo Studios pracuje nad grą Alfred Hitchcock – Vertigo, opartą na słynnym filmie reżysera i inspirowaną jego twórczością.
  • W tytule istotna będzie narracja oraz nastrój rodem z thrillera.
  • Główny bohater to pisarz, który wyszedł cało z wypadku samochodowego i próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło.

Postaci Alfreda Hitchcocka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, więc przejdźmy od razu do rzeczy. Jego filmy stały się inspiracją dla wielu, w tym również dla twórców gier komputerowych. Pendulo Studios na przykład zdecydowało się stworzyć całą produkcję inspirowaną Zawrotem głowy, która zostanie wydana przez Microids. Projekt zapowiada się całkiem ciekawie, a nastawiony będzie przede wszystkim na fabułę.

Vertigo raz jeszcze, tym razem interaktywnie

W grze wcielimy się w Eda Millera, pisarza, który cudem przeżył wypadek samochodowy. Wszystko wyglądałoby na historię z dobrym zakończeniem, gdyby nie to, że Miller uparcie twierdzi, iż w aucie znajdowały się również jego żona i córka. Po tych jednak nie ma najmniejszego śladu, więc mężczyzna, nękany mocnymi zawrotami głowy, rozpoczyna własne śledztwo, które zaprowadzi go w zakamarki własnego umysłu. Jako gracze zyskamy możliwość prześledzenia perspektywy trzech różnych postaci i licznych retrospekcji. Stanie przed nami również wyzwanie odróżnienia rzeczywistości od snu.

Jak dużo Zawrotu głowy Hitchcocka w Vertigo Pendulo Studios?

Twórcy gry zapowiadają, że dużą rolę będą w niej odgrywać wątki manipulacji, obsesji i szaleństwa, czyli dokładnie to, co znajdziemy w słynnym filmie, który stanowi tutaj główną inspirację. Hitchcock przedstawił w Zawrocie głowy historię Scottiego, byłego policjanta, który zostaje wynajęty przez bogatego mężczyznę do śledzenia jego żony, Madeline. Początkowo dla Scottiego jest to tylko zlecenie, później jednak rośnie jego obsesja na punkcie kobiety, co pogłębia dodatkowo bycie świadkiem jej samobójstwa. Nie wiadomo jeszcze, na ile twórcy z Pendulo Studios przełożą tę fabułę na swoją produkcję, ale pewne jest, że spróbują osiągnąć nastrój znany nam z filmu Hitchcocka.

Aby to zrobić, wykorzystają techniki stosowane przez samego mistrza. W grze możemy spodziewać się użycia suspensu czy MacGuffina. Pracujący nad nią Josué Monchan zdradził także w krótkim filmiku, że Pendulo Studios skupiło się nie tylko na treści filmów Hitchcocka, ale także na ich wizualnym aspekcie i pracy kamery. Oznacza to prawdopodobnie, że również ten element zostanie przełożony na Alfred Hitchcock – Vertigo.

Tytuł ma trafić na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxa One i Series X/S oraz na Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!