Avatar: Frontiers of Pandora – wyciekła data premiery

Nadchodzi nowa gra od Ubisoftu i to w świecie Avatara. Premiera Avatar: Frontiers of Pandora może nastąpić szybciej niż zakładaliśmy.

2 lipca 2022
Na skróty
  • Avatar: Frontiers of Pandora to pierwszoosobowa gra przygodowa akcji tworzona przez Ubisoft.
  • Premiera ma się odbyć 18 listopada, według przecieku.

Avatar: Frontiers of Pandora to pierwszoosobowa gra przygodowa akcji w świecie Avatara Jamesa Camerona. Tworzona przez Massive Enterteinment – studio Ubisoftu – pozwoli zagrać jako Na’vi i wyruszyć w nigdy nie widziane obszary Pandory.

Co wiemy na temat Avatar: Frontiers of Pandora?

Rok temu widzieliśmy zwiastun, będący jednocześnie pokazem możliwość nowej wersji silnika Snowdrop. Został on stworzony specjalnie po to, by pokazać „piękno i niebezpieczeństwo” Pandory. Widać było, że twórcy nie zrobili tego na darmo, bo Avatar: Frontiers of Pandora robi wrażenie nawet jak na next-genowy tytuł. Jak większość gier Ubisoftu Avatar, będzie przedstawicielem otwartego świata. Można się zatem spodziewać sprawdzonej formuły przejmowania posterunków i znajdowania wież. Od czasu Far Cry 3, nie widzieliśmy w niej dużych zmian, jednak francuski wydawca może ciągle zaskoczyć nas czymś zupełnie nowym. Od tamtej informacji, było jednak bardzo cicho na temat postępów w pracach nad grą.

Trailer Avatar: Frontiers of Pandora?

Na koniec czerwca insider Tom Henderson przekazał, że „wszystkie źródła sugerują, że aktualnym planem wydania Avatara jest 18 listopada”. Brzmi to bardzo prawdopodobnie. Pozwoli to na wykorzystanie hype’u związanego z grudniową premierą filmu Avatar: Istota Wody. Jak z każdego tego rodzaju leakiem, pewności pełnej nie mamy nigdy. Źródła Hendersona jednak wielokrotnie okazywały się wiarygodnymi. Na jesień przewidziane jest wiele premier, a Avatar: Frontiers of Pandora należy do jednej z tych, które warto mieć na oku.

Nie jest to koniec dobrych wiadomości dla fanów świata Camerona. Jednocześnie powstaje Avatar: Reckoning, tym razem mobilna produkcja. Miejmy nadzieję, że będzie ona mniej dotknięta przez plagę mikropłatności niż ostatnie gry mobilne.

UWaga! Gorące informacje!