fbpx

Audio Tour z Firewatcha dostępny jako darmowy ebook

19 lutego 2021,
13:31
Dorota Żak

Na piąte urodziny Firewatch dostanie komentarz twórców z trybu Audio Tour w formie ebooka. A przy okazji zachętę do kolejnego powrotu do tej gry.

Wieża obserwacyjna z Firewatcha
Na skróty
  • Firewatch świętuje swoją piątą rocznicę wydania.
  • Z tej okazji tryb gry Audio Tour doczekał się pełnego transkryptu.
  • Znajdziemy w nim komentarze twórców dotyczące powstawania gry.

Od premiery Firewatcha minęło już 5 lat, ale gra nadal cieszy się uznaniem i istnieje w zbiorowej świadomości. Historia Henry’ego, który z powodu problemów życiowych zaszył się na odludziu i wypatruje pożarów, pozwala nam nie tylko wciągnąć się w intrygującą fabułę pełną sekretów, ale też rozwinąć relację z Delilah, jedyną łączniczką ze światem zewnętrznym.

Z okazji rocznicy wydania gry jej twórcy postanowili podzielić się transkrypcją komentarzy dostępnych w trybie Audio Tour Firewatcha. Przy okazji ma nas to zachęcić do powrotu do tytułu lub odkrycia go po raz pierwszy.

https://twitter.com/panic/status/1362115722118242304

Transkrypt Audio Tour z Firewatcha już gotowy

Możliwość włączenia trybu przewodnika z komentarzem twórców nie jest nową opcją w grze – mieliśmy do niej dostęp już wcześniej. Po jej wybraniu zyskiwaliśmy dostęp do rozmów pracujących nad Firewatchem osób, co pozwalało zajrzeć za kulisy powstawania gry. Sam tryb z komentarzami jest świetnym pomysłem, ale wymaga włączenia gry. Jego minusem jest także brak napisów, co wynikało z ograniczeń czasowych i może niestety odstraszyć potencjalnych chętnych.

Aby mimo wszystko zachęcić graczy do zapoznania się z komentarzami, twórcy gry, z Cablem Sasserem na czele, przygotowali pełny transkrypt trybu Audio Tour, który zyskał formę obszernego ebooka w formacie PDF. Ebook znajdziecie za darmo pod tym adresem. Składa się on aż ze 175 stron napakowanych przeróżnymi informacjami. Poznamy z niego nie tylko ciekawostki stojące za decyzjami fabularnymi w grze, ale też tych dotyczące samego procesu jej tworzenia wraz z projektowaniem przestrzeni i świata, systemu porozumiewania się przez radio czy zmian pór dnia.