Assassin’s Creed: Valhalla – DLC Wrath of the Druids zalicza obsuwę

Przy popularności Assassin’s Creed: Valhalla nikogo nie dziwi, że wiele osób ma ochotę wrócić do świata wikingów stworzonego przez Ubisoft. Okazją do tego będą dodatki do gry, ale niestety poczekamy na nie nieco dłużej, niż było w planach.

15 kwietnia 2021
Na skróty
  • Premiera pierwszego DLC do Assassin’s Creed: Valhalla uległa opóźnieniu.
  • Wrath of the Druids zadebiutuje dwa tygodnie później, czyli 13 maja.
  • Przeniesiemy się w nim do dziewiętnastowiecznej Irlandii i poznamy kult druidów.

Okazuje się, że opóźnienia w świecie gier – o których słyszymy ostatnio coraz częściej – nie dotykają wyłącznie pełnych produkcji, a obejmują również przewidziane do nich dodatki. Problemy tego typu nie ominęły Ubisoftu. Firmie nie uda się niestety dotrzymać zapowiedzianego terminu i pierwszy dodatek do Assassin’s Creed: Valhalla, czyli Wrath of the Druids, dotrze do graczy spóźniony o dwa tygodnie.

Według pierwotnego planu DLC miało mieć premierę 29 kwietnia. Okazało się jednak, że prace nad dodatkiem trochę się przeciągnęły, a twórcy potrzebują nieco więcej czasu na jego dopracowanie. Z tego powodu Assassin’s Creed: Valhalla – Wrath of the Druids zadebiutuje dopiero 13 maja. Twórcy podziękowali wszystkim za cierpliwość i obiecali podzielenie się artykułem ze szczegółami z procesu tworzenia dodatku. Polecili również obserwowanie ich kanałów w social mediach, na których będą publikować na bieżąco nowe informacje.

Co będzie na nas czekać we Wrath of the Druids?

Nadciągające DLC, o którym napisaliśmy już kilka słów, zapowiada się całkiem ciekawie. Wcielając się w postać Eivor, tak jak w podstawce, udamy się do zupełnie nowych lokacji i zmierzymy się z szeregiem wyzwań. Tym razem areną dla naszych przygód stanie się tajemnicza dziewiętnastowieczna Irlandia. Naszym głównym zadaniem będzie zbadanie starożytnego kultu druidów (którego członkowie nazywają siebie Dziećmi Danu) i odkrycie jego sekretów. Nie obędzie się przy tym bez walki z nowymi przeciwnikami.

Wrath of the Druids nie jest oczywiście jedynym DLC, jakie zaplanowali twórcy gry. Kolejnym dodatkiem ma być The Siege of Paris, nawiązujący do wydarzeń i postaci historycznych i pozwalający nam na zaatakowanie samego Paryża. Na razie nie wiadomo, czy w związku z opóźnieniem Wrath of the Druids będziemy musieli czekać dłużej również na drugie DLC.

Oczywiście do zagrania w oba dodatki musimy posiadać podstawową wersję gry.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!