Wrath of the Druids – pierwsze DLC do AC: Valhalla już pod koniec kwietnia

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Assassin’s Creed: Valhalla. Studio Ubisoft zapowiedziało już dwa oficjalne dodatki (podobnie jak w przypadku serii Origins i Odyssey). Ponadto gracze mogą aktualizować zawartość gry nowymi usprawnieniami i odebrać specjalny prezent.

19 marca 2021
Na skróty
  • Pierwsze oficjalne DLC, Wrath of the Druids, zadebiutuje 29 kwietnia.
  • Rozszerzenie wprowadza kult druidów i wysyła głównego bohatera do Irlandii.
  • Od kilku dni dostępna jest aktualizacja 1.2.0 oraz dodatkowe, darmowe przedmioty.

Wrath of the Druids przeniesie głównego bohatera do IX-wiecznej Irlandii w celu odkrycia sekretów starożytnego kultu druidów. Na graczy czeka walka z ich przerażającymi wyznawcami i nawiązanie współpracy z irlandzkim dworem. Dostępne będą nowe scenariusze, skarby oraz piękne lokacje, w tym przeklęte i tajemnicze lasy – to wszystko w klimacie gaelickich mitów i folkloru.

Poniżej znajdziecie rozbudowany, oficjalny zwiastun oraz wprowadzenie do drugiego DLC – The Siege of Paris:

Francuski wydawca oficjalnie potwierdził, że Wrath of the Druids ukaże się na wszystkich dotychczasowych platformach, a mianowicie na PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, PC i Google Stadia. Jest to pierwsze z dwóch płatnych rozszerzeń, dostępnych osobno za 24,99 euro lub w ramach przepustki sezonowej w cenie 39,99 euro.

Co nowego w Assassin’s Creed: Valhalla?

To nie koniec nowości dla wszystkich zapalonych asasynów. Zaledwie kilka dni temu ukazała się aktualizacja 1.2.0, zawierająca oczekiwaną „transmogryfikację” (funkcję modyfikacji wyglądu strojów i wyposażenia). Do worka „bajerów” Ubisoft dorzucił również wprowadzenie do specjalnego wydarzania z okazji Wielkanocy (na wzór poprzedniego święta Yule) nowe umiejętności czy alternatywne tryby kamery. Pełną listę świeżych usprawnień znajdziecie na oficjalnej stronie dewelopera.

Wraz z premierą nowej łatki twórcy podziękowali graczom za dotychczasowe wsparcie. Na posiadaczy Assassin’s Creed: Valhalla czeka darmowy prezent. W paczce Godly Reward znajdziecie strój Altaira (bohatera pierwszej, klasycznej części serii), 300 sztuk opalu oraz nagrody związane z festiwalem Yule.

Ubisoft dwoi się i troi, aby przekonać graczy do Assassin’s Creed: Valhalla. Przypomnijmy, że tytuł zadebiutował 10 listopada ubiegłego roku i nie został dotychczas przyjęty z entuzjazmem. Pojawiło się już wiele zarzutów pod adresem nowej odsłony serii, m.in. skupienie wydawcy na mikropłatnościach czy powtarzalność fabuły. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do przeczytania naszej recenzji.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!