fbpx

Assassin’s Creed Valhalla – DLC Świt Ragnaröku i Crossover Stories ze zwiastunami

13 grudnia 2021,
23:03
Dorota Żak

Mitologia nordycka, podróże po niesamowitych krainach i przygody Odyna – czego więcej chcieć od gier? Assassin’s Creed Valhalla wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom z zapowiedzią zanurzonego w świecie wierzeń wikingów dodatku.

Bohaterowie DLC Świt Ragnaroku do Assassin's Creed Valhalla
Na skróty
  • Zapowiedziano nowy dodatek do Assassin’s Creed Valhalla o nazwie Świt Ragnaröku.
  • Wcielimy się w nim w Odyna, który wyrusza ocalić swojego syna, Baldura.
  • DLC ukaże się 10 marca 2022 roku.
  • 14 grudnia 2021 natomiast zagramy w Assassin’s Creed: Crossover Stories.

W najnowszym DLC do Assassin’s Creed Valhalla wcielimy się w nie byle kogo, bo w samego Wszechojca Odyna. Ten stanie przed prawdziwym wyzwaniem w postaci wyrwania swojego syna Baldura z rąk wrogów prowadzących przez ognistego olbrzyma Surtra. Aby to zrobić, Odyn wykorzysta zarówno swój spryt, jak i umiejętności pozwalające mu przejmować moce swoich wrogów. Do dyspozycji mamy m.in. przemianę w kruka, wskrzeszanie poległych przeciwników, by walczyli w naszym imieniu, czy upodobnienie naszej skóry do lawy, co tworzy wyjątkowo skuteczną tarczę.

To wszystko – bagatela – na tle nadciągającego Ragnaröku, końca świata.

Dodatek zadebiutuje 10 marca 2022 roku, ale można go już zakupić na stronie Ubisoftu za 159,99 zł. Świt Ragnaröku ma zapewnić nam 35 godzin rozrywki, co wystarczyłoby spokojnie na osobną grę. Osoby, które zakupią dodatek przed jego premierą, otrzymają jeszcze Pakiet Zmierzchu składający się z:

  • skórki kruka Posłaniec Dellingra,
  • wierzchowca rysia Havardra,
  • zestawu przedmiotów Zmierzchu,
  • topora Algurnira.

Assassin’s Creed: Crossover Stories – Kassandra spotyka Eivor

Dużo szybciej natomiast – bo już jutro, czyli 14 grudnia – zagramy w drugi zapowiedziany dodatek. Assassin’s Creed: Crossover Stories zaoferuje nam dwie zupełnie nowe opowieści, dostępne w różnych częściach serii, ale łączące losy ich bohaterów. „Those Who Are Treasured” trafi do AC: Odyssey, z kolei „A Fated Encounter” do AC: Valhalla. Miłą niespodzianką jest również to, że dodatkowe misje będą dostępne zupełnie za darmo. Na zachętę Ubisoft podzielił się krótkim zwiastunem, w którym możemy zobaczyć Kassandrę ścierającą się w pojedynku z Eivor.