fbpx

Assassin’s Creed Nexus jest już ekskluzywnie dostępny na gogle VR Meta Quest

17 listopada 2023,
11:25
Arek Grabowski
Gracz celujący kuszą w przeciwnika w Assassin's Creed Nexus

Ubisoft wydał Assassin’s Creed Nexus czyli pierwszą odsłonę z serii, która rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości. Gra jest ekskluzywnie dostępna na gogle VR Meta Quest 2, 3 i Pro. Twórcy opublikowali premierowy zwiastun Assassin’s Creed Nexus. Nieco więcej o fabule czy rozgrywce mogliśmy się dowiedzieć już wcześniej z udostępnianych przez Ubisoft materiałów.

Assassin’s Creed Nexus pozwala nam wcielić się w trzech ikonicznych asasynów – Kassandrę, Ezio Auditore oraz Connora Kenwaya. Gra jest „pełnoprawną odsłoną”, a nie tylko swego rodzaju wypełniaczem przygotowanym na gogle VR. Najprawdopodobniej tytuł będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników Meta Quest także w przyszłości.

Co oferuje Assassin’s Creed Nexus?

W grze powracają znani z poprzednich odsłon bohaterowie. Możemy jednak przeżyć zupełnie nowe przygody. We współczesnym świecie, który widzimy podczas rozgrywki, jesteśmy hakerem Bractwa Asasynów infiltrującym Abstergo.

Assassin’s Creed Nexus oferuje sporo otwartych map i swobodny ruch (wraz z parkourem). Możemy dowolnie eksplorować, walczyć czy likwidować przeciwników z ukrycia. Rozgrywka opiera się na poruszaniu, walce mieczem, parowaniu, skrytobójstwie, strzelaniu itd.