fbpx

Assassin’s Creed Mirage – data premiery w sierpniu 2023 roku?

Pojawiły się doniesienia o planowanym terminie wydania Assassin’s Creed Mirage. Data premiery, w jaką według redakcji Insider Gaming celuje aktualnie Ubisoft, to sierpień przyszłego roku. Projekt zaliczał podobno wewnętrzne opóźnienia. Jak wpłynie to na kolejne gry z serii?

Na skróty
  • Plotki donoszą, że data premiery Assassin’s Creed Mirage przypadnie na sierpień 2023 roku.
  • Gra była podobno dwukrotnie opóźniana.
  • Według źródeł serwisu Insider Gaming Assassin’s Creed Project RED również zalicza problemy, za to początki prac nad Assassin’s Creed Project HEXE idą zgodnie z planem.

Redakcja Insider Gaming podzieliła się informacjami, jakie otrzymała na temat kolejnych projektów z jednej z flagowych serii Ubisoftu. Doniesienia dotyczą głównie kolejnej gry, czyli osadzonej w Bagdadzie Assassin’s Creed Mirage. Data premiery tytułu jest podobno aktualnie planowana na sierpień 2023 roku. Według źródeł serwisu początkowo termin wydania miał przypadać o kilka miesięcy wcześniej, jednak AC Mirage zaliczyło dwukrotne opóźnienie.

Nadchodząca odsłona serii o asasynach, w której głównym bohaterem będzie znany z AC Valhalla Basim, ma być mniejszą produkcją od poprzedniczek. Czeka nas też powrót do korzeni: mniej elementów RPG, za to więcej klasycznych mechanik.

Assassin’s Creed Mirage, a co potem? Losy AC RED i HEXE

Chociaż nie znamy przyczyn wewnętrznych opóźnień AC Mirage, redakcji Insider Gaming udało się dowiedzieć czegoś więcej na temat następnych planowanych części serii. Produkcja rozgrywającej się w feudalnej Japonii Assassin’s Creed Project RED podobno również natrafiła na problemy. Te dotyczą jednak prawdopodobnie niechęci pracowników do rozwijania projektu, w którym miało dojść do nadużyć ze strony przełożonych.

Za to Assassin’s Creed Project HEXE, trzecia kolejna pozycja z serii, jest póki co bezpieczna. Prace nad tytułem są dopiero na wczesnym etapie, jednak faza koncepcyjna okazała się ogromnym sukcesem. Tytuł ma wkrótce bez przeszkód wkroczyć w pełną produkcję.

Na tę chwilę planowana data premiery RED przypada na 2024 rok, a HEXE – na 2026. Bardzo możliwe jednak, że gra z japońskim settingiem przesunie się na kolejny rok.