fbpx

Windows 11 z oficjalną datą premiery. Pierwsi użytkownicy skorzystają z systemu już w przyszłym miesiącu

O najnowszym systemie Windows 11 raczej każdy już słyszał. Dziś poznaliśmy oficjalną datę premiery pełnej wersji „jedenastki”. Debiut odbędzie się 5 października i to właśnie wtedy pierwsi użytkownicy skorzystają z systemu.

Na dzień dzisiejszy Windows 11 możemy testować tylko i wyłącznie w ramach programu Windows Insider. Dziś poznaliśmy oficjalną datę premiery już pełnej wersji „okienka”. Debiut zaplanowany jest na 5 października i to właśnie wtedy użytkownicy pełnoprawnie będą mogli korzystać z produkcji Microsoftu. Od tego dnia na półkach sklepowych zaczną się pojawiać pierwsze komputery z fabrycznie wgranym Windowsem 11. Gigant z Redmond informuje, że cały proces przechodzenia ze starszych wersji systemu na „jedenastkę” będzie odbywał się falami. Oznacza to, że nie wszyscy naraz skorzystamy z darmowej aktualizacji.

Microsoft przewiduje, iż wszyscy chętni będą mieli możliwość pobrania Windowsa 11 najpóźniej do połowy 2022. Wbudowana funkcja Windows Update automatycznie poinformuje nas o możliwości darmowej przesiadki. Po więcej informacji dotyczących najnowszego systemu zapraszam do naszego tekstu. Znajdziecie tam wszystkie informacje ujawnione podczas pierwszej prezentacji „jedenastki”.