fbpx

Amiga 500 MINI – wystartowały preordery nowej retro konsoli w polskich sklepach

10 sierpnia 2021,
11:03
Strid

Pierwsze sklepy w Polsce odpaliły dziś o godzinie 11:00 preorder najnowszej konsoli dla fanów retro od Retro Gamrs LTD., twórców The C64. Tym razem dostaniemy replikę równie kultowego sprzętu w naszym kraju – Amiga 500 Mini zmierza pod strzechy polskich graczy!

Konsola, pad, myszka
Na skróty
  • Zawiera 25 klasycznych gier Amiga: Alien Breed 3D, Another World, ATR: All Terrain Racing, Battle Chess, Cadaver, Kick Off 2, Pinball Dreams, Simon the Sorcerer, Speedball 2: Brutal Deluxe, The Chaos Engine, Worms: The Director’s Cut, Zool: Ninja Of The Nth Dimension
  • Emuluje Amiga 500, 600 i 1200 (ECS/OCS/AGA)
  • Pozwala na zapisywanie i wznawianie gry
  • Możliwość dodawania własnych gier przez USB*, aktualizacji oprogramowania i podłączenia własnego urządzenia. THEA500 Mini jest kompatybilne z setkami klasycznych gier z komputera Amiga i dem, wykorzystując WHDLoad dla prostoty obsługi (gry muszą być legalnie pozyskane / kupione od ich prawnych właścicieli).
    * Wymagana własna pamięć USB (BRAK w zestawie)
  • 50/60 Hz w 720p HD przez HDMI
  • Wiele opcji skalowania i filtr CRT

Sklep RTV EURO AGD oraz Ole Ole o godzinie 11:00 uruchomił przedsprzedaż na The Amiga 500 Mini. Cena startowa konsoli wynosi 599 zł, a premiera datowana jest na 31 marca 2022 roku.

RTV EURO AGD:

Commodore Amiga 500 Mini – Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Ole Ole:

https://www.oleole.pl/inne/commodore-amiga-500-mini.bhtml

Poniżej oficjalny opis producenta konsoli:

Amiga 500 wraca na polski rynek!

Witamy w latach 80. i szczytowym okresie 16-bitowych komputerów osobistych.  Amiga 500, wydana w 1987 roku, wyposażona była w 16/32-bitowy procesor, 512 kilobajtów pamięci RAM oraz całą gamę niestandardowych układów do produkcji najlepszego w swojej klasie dźwięku i obrazu.

Opakowanie zawierające konsolę wraz z akcesoriami w wersji Europejskiej
Opakowanie konsoli w wersji Europejskiej

Przedstawiamy THEA500 Mini, kompaktową interpretację tego klasycznego komputera domowego.  Wyposażony w doskonałą emulację nie tylko oryginalnej A500, ale także Advanced Graphics Architecture (AGA) z A1200.  Zagraj w jedną z 25 klasycznych gier Amigi, wybranych z prostej w obsłudze karuzeli, w tym w takie tytuły, jak Alien Breed 3D, Another World, Simon the Sorcerer i Worms. Możesz też załadować swoje własne gry z pamięci USB dzięki obsłudze WHDLoad i szerokiej gamie opcji do wyboru. Ponadto w każdej chwili możesz zapisać i wznowić grę, aby ułatwić sobie ukończenie tych najtrudniejszych klasyków.

Interface konsoli z grą Another World

THEA500 Mini jest wyposażone w oryginalną 2-przyciskową mysz i nowo zaprojektowany 8-przyciskowy precyzyjny gamepad, pozwalający na wybór metody sterowania.  Aby uzyskać dodatkową funkcjonalność i uzupełnić klawiaturę ekranową, możesz podłączyć zewnętrzną standardową klawiaturę PC. Konsola posiada system operacyjny w języku polskim.

Interface konsoli z grą Worms

Konsola The C64, zwłaszcza w wersji Maxi, to rewelacyjny sprzęt dla osób, które uwielbiają sprzęt Commodore, ale nie chcą się bawić w ustawianie głowicy magnetofonu i czekać w nieskończoność na możliwość zagrania w gry z dzieciństwa. Nie mówiąc o awaryjności sprzętu czy samych kaset z grami. Retro Games LTD. wraca z nowym sprzętem – THE AMIGA 500 MINI. Konsola nie tylko będzie wyposażona w 25 kultowych pozycji, ale i pozwoli na wgranie własnych gier z nośnika USB! Koniec z wachlowaniem dyskietkami i obawa o ich uszkodzenie. Jeśli bardziej niż to cenisz sobie gameplay amigowych produkcji, to sprzęt właśnie dla ciebie!