fbpx

Take-Two przewiduje znaczny wzrost zysków na rok fiskalny 2025. Przyczyną GTA 6

10 listopada 2023,
09:45
Kaja Piaścik
Sportowe samochody w nowoczesnym garażu w GTA 5

Jeszcze wczoraj Rockstar oficjalnie potwierdził, że pierwszy zwiastun GTA 6 pojawi się na początku grudnia.

Teraz Take-Two Interactive opublikowało raport finansowy za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego, który odzwierciedla plany dotyczące kolejnego sequela serii. Według dokumentu sprzedaż Grand Theft Auto 5 sięgnęła już 190 milionów kopii, co pozwala oczekiwać, że wkrótce dobije także do pełnych 200 milionów egzemplarzy. Z kolei Read Dead Redemption 2 liczy sobie 57 milionów sprzedanych kopii.

Take-Two w minionym kwartale, który trwał od początku lipca do końca września, zanotowało 1,44 miliarda dolarów przychodów, za co w dużej części odpowiedzialne było właśnie GTA 5. Oznacza to dla firmy niewielki spadek w porównaniu do zeszłego roku.

Plany na rok fiskalny 2025 (od kwietnia 2025 do marca 2026) i prognozowany wzrost w wysokości 2-3 miliardów dolarów wskazują jednak, że Take-Two uwzględnia w przewidywaniach premierę i zyski ze sprzedaży GTA 6. W porównaniu do 5,4 miliarda przychodów w roku podatkowym 2024, jaki przewiduje firma, kolejny rok ma przynieść niemalże 8 miliardów – nic oprócz kolejnej odsłony GTA nie mogłoby zapewnić zwiększenia dochodów na taką skalę.

Przy okazji publikacji raportu szef Take-Two Strauss Zelnick zapowiedział, że w najbliższych latach spodziewa się intensywnego rozwoju:

Osiągnęliśmy już rozmiar, który uważaliśmy za konieczny, i spodziewamy się, że w przyszłości będziemy w trybie wzrostu.

Strauss Zelnick, CEO Take-Two Interactive