Akcesoria do PlayStation 3 będą działać z PlayStation 5? Sony patentuje rozwiązanie

Sony zgłosiło kolejny patent, który łączy PlayStation 5 z akcesoriami do starszych konsol. Czy niedługo zagramy w gry poprzednich generacji, korzystając z klasycznych kontrolerów?

4 lipca 2022

Sony zastrzega kolejny patent związany ze swoimi konsolami. Oczywiście samo zgłoszenie do biura patentowego nie oznacza, że pomysł na pewno zostanie wprowadzony. Co prawda, w przypadku patentu na wymienne panele boczne do PlayStation 5 ich wykorzystanie stało się faktem, ale w świecie technologii nic nie jest pewne. Czy na next-genowej konsoli będziemy mogli używać osprzętu z jej starszych sióstr?

Nowe życie starego sprzętu? Sony zgłosiło patent, który to umożliwi

Serwis GameRant zauważył, że na ilustracji dołączonej do zgłoszenia patentowego, które zostało złożone 30 czerwca, widnieją takie urządzenia jak: kontroler od PlayStation 1 oraz PlayStation Move, sylwetka PSP GO, czytnik kart pamięci, a nawet kamerka PS3 Eye. Czy to oznacza, że niedługo PlayStation 5 będzie mogła emulować działanie klasycznych akcesoriów?

patent na wykorzystanie starych akcesoriów w PS5
Rysunek ze zgłoszenia patentowego

Dokument został nazwany „Systemy i metody konwersji klasycznego kodu na kod zaktualizowany”. Nie jest jednak wiadome, w jaki sposób Sony planuje wykorzystać tę technologię. Prawdopodobnie chce jedynie zasymulować działanie starszych peryferiów w klasycznych tytułach, które w coraz większej liczbie pojawiają się w PS Store.

Jak wspomniałem, samo złożenie patentu nie jest równoznaczne z planami wprowadzenia tej technologii w życie, ale, kto wie, może Sony nas zaskoczy? Będziemy trzymać ręce na pulsie i na pewno was o tym poinformujemy.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!