fbpx

A Night to Remember, czyli nowy mod fabularny do Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon i towarzyszące mu dodatki stworzyły zamkniętą już historię, ale w uniwersum Geralta nadal drzemie potencjał na nowe opowieści. Wykorzystują to fani serii, którzy tworzą własne modyfikacje wprowadzające do gry kolejne narracje. Najnowsza z nich nosi tytuł A Night to Remember i jest już dostępna do ogrania.

Na skróty
  • W modzie A Night to Remember do Wiedźmina 3 poznamy dalsze losy Oriany.
  • Bohaterka pojawiła się już w dodatku Krew i wino.
  • Modyfikacja otrzymała pełne udźwiękowienie.

A Night to Remember to ambitny mod dodający do Wiedźmina 3 zupełnie nowe zadanie związane ze znanymi nam już bohaterami. Jego wydarzenia rozgrywają się bezpośrednio po zakończeniu dodatku Krew i wino i dotyczą przede wszystkim dalszych losów pojawiającej się w nim Oriany, postaci dość istotnej w bajkowej krainie Beauclair.

O czym opowie mod A night to remember?

Jak już wspomnieliśmy, modyfikacja koncentruje się na Orianie, kontynuując pewne wątki pojawiające się w ostatnim dodatku do Wiedźmina. Jeśli go ukończyliście, pewnie domyślacie się, o co może chodzić, jeśli nie, oszczędzimy wam spoilerów, co do tego, kim tak naprawdę jest bohaterka. Z podobnego założenia wychodzą twórcy modyfikacji, którzy przed zabraniem się do gry zalecają zakończenie całego dodatku Krew i wino, ze szczególnym skupieniem się na zadaniu Zew krwi. W wymienionym queście Geralt pomaga Orianie w zamian za informacje, a znajomość jego przebiegu ma sprawić, że nie pogubimy się w fabule nowego moda.

Nie znaczy to jednak, że w A Night to Remember pojawią się wyłącznie znane postacie i motywy. Możemy także liczyć na obecność nowych bohaterów. Co więcej, każdy z nich wypowiada swoje własne kwestie dialogowe, bo modyfikacja otrzymała dubbing. Jej udźwiękowienie wykorzystuje zarówno pomoc osób podkładających głos pod konkretne postaci, jak i oprogramowanie CyberVoice (użyte do wygenerowania linii dialogowych Geralta). Do tego wszystkiego dorzućmy możliwość podejmowania trudnych wyborów w przebiegu fabuły oraz cutscenki i okaże się, że fanowski projekt robi się coraz ciekawszy.

Nie sposób też nie wspomnieć o samym tytule modyfikacji wziętym od jednego ze zwiastunów do Dzikiego Gonu, w którym Geralt staje do pojedynku z pewną wampirzycą. Nie jest to oczywiście bez znaczenia w przypadku nowego moda.

Mod znajdziemy na stronie NexusMods, na której rozpisano także szczegółowo, jak go dodać do gry i uruchomić.