Znamy wygląd nowych boxowych chłodzeń dla procesorów Intel Alder Lake-S

Intel RM1 to nowe boxowe chłodzenia przeznaczone dla procesorów Alder Lake-S o TDP sięgającym do 65 watów. Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowe plotki okazały się prawdą, w sieci pojawiły się bowiem zdjęcia prezentujące wygląd oraz budowę owych układów.

13 grudnia 2021
Na skróty
  • W internecie pojawiły się zdjęcia najnowszych chłodzeń Intela.
  • Coolery będą najpewniej dołączane do jednostek o TDP nieprzekraczającym 65 watów.
  • Omawiana konstrukcja otrzymała ciekawy dodatek w postaci taśmy LED okalającej wentylator.

Pierwsze informacje na temat zmiany chłodzeń dołączanych do procesorów Intela ujawnił użytkownik Twittera o pseudonimie @momomo_us, który udostępnił grafikę przedstawiającą niespotykany dotąd radiator.

Intel RM1 – specyfika

Jak dobrze wiemy, przedsiębiorstwo z Santa Clara nie zdecydowało się na umieszczanie boxowych coolerów w zestawie z procesorami 12. generacji, posiadającymi odblokowany mnożnik.

Chłodzenie Intel RM1
Źródło: VideoCardz

Jest to rozsądne rozwiązanie, ponieważ ich TDP wynosi 125 W, co w praktyce oznacza ogromne ilości wydzielanego ciepła. Inaczej jest w przypadku bardziej podstawowych modeli. To właśnie im towarzyszyć będą najnowsze chłodzenia RM1.

Intel RM1 – wygląd oraz budowa

W kwestii stockowych radiatorów, AMD znacznie wyprzeda Intela, jednak konkurencja nie śpi. Nowe układy Niebieskich charakteryzują się nieco innym użebrowaniem oraz zmienionym wentylatorem.

Lista nowych coolerów Intela

Ponadto model RM1 otrzymał taśmę z diodami LED, tworzącą pierścień wokół śmigła. Niestety nie wiemy dokładnie, jakie procesory otrzymają tytułowe odpromienniki w komplecie, jednak wiele wskazuje na to, że najwydajniejszymi jednostkami z tej grupy będą modele serii Core i7.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!