fbpx

Znamy datę premiery The Talos Principle 2. Zagramy jeszcze w tym roku

27 września 2023,
20:43
Dorota Żak
Lokacja z The Talos Principle 2

W czasie majowego PlayStation Showcase zapowiedziano The Talos Principle 2, sequel gry studia Croteam z 2014 roku. Pierwsza część oferowała nam liczne łamigłówki w filozoficznym science fiction, a kolejna odsłona serii zapowiada się równie ciekawie. Ponownie naszym zadaniem stanie się rozwiązywanie zagadek w futurystycznym świecie, ale oprócz umiejętności znanych z jedynki wykorzystamy do tego nowe zdolności.

Przy ogłoszeniu gry twórcy nie podali daty premiery, ale nadrobili to teraz. The Talos Principle 2 ukaże się 2 listopada tego roku. Gra trafi na PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Ruszyły już także jej preordery, które pozwolą nam na jej zakup w nieco niższej cenie.

Co nowego wiemy jeszcze o Talos Principle 2?

Ogłoszenie dotyczące daty wydania gry to nie jedyna nowość od studia Croteam. Dzień wcześniej podzieliło się ono listą aktorów głosowych, których usłyszymy w Talos Principle 2 i krótkimi opisami różnorodnych postaci, w jakie się wcielą. W obsadzie powrócą Erin Fitzgerald (w pierwszej części jako Alexandra Drennan, teraz zagra Athenę, założycielkę New Jerusalem) i Tim Watson (ponownie jako Elohim). Dubbingowa lista nazwisk jest zdecydowanie dłuższa niż w poprzedniej odsłonie serii, a można ją znaleźć w wiadomości od twórców.

Na koniec dodamy, że jeśli ktoś nie grał jeszcze w pierwszą część gry, nadarza się teraz dobra okazja, aby to zrobić. Na Steamie i w PlayStation Store aktualnie zakupimy ją o 90% taniej niż zwykle (kolejno za 13,89 zł i 12,90 zł). Promocja potrwa do 28 września.