fbpx

Nadchodzi The Talos Principle 2. Sequel otrzymał zapowiedź na PlayStation Showcase

25 maja 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Robot stojący przed schodami prowadzącymi do wielkich statui w The Talos Principle 2

Na minionym PlayStation Showcase zostało ujawnionych wiele gier, które trafią na rynek w tym lub w przyszłym roku. Głównym punktem był Marvel’s Spider-Man 2, ale w ramach eventu ogłoszono też takie gry jak Alan Wake 2 czy Ghostrunner 2.

Na przygotowanej przez nas liście najważniejszych zapowiedzi z prezentacji Sony oprócz m.in. nowego zwiastuna Assassin’s Creed Mirage znalazł się także nadchodzący sequel logicznej gry w klimatach filozoficznego science fiction od studia Croteam, czyli The Talos Principle 2.

Zapowiedź The Talos Principle 2 na PlayStation Showcase

The Talos Principle 2 opowiada o świecie, w którym wymarły gatunek ludzki został całkowicie zastąpiony przez roboty. Złożoną, nielinearną fabułę skupioną wokół motywów cywilizacji, człowieczeństwa i technologii gracze odkryją, rozwiązując zagadki o różnym stopniu trudności. Oprócz znanych z pierwszej odsłony mechanik w nadchodzącej części do dyspozycji graczy będą także manipulacja grawitacją czy przeniesienie umysłu.

Zwiastun zapowiada też zachwycającą stronę wizualną. W grze dostępnych ma być ponad dwanaście różnych środowisk, w tym miasta i przestrzenie na wyspie, która skrywa wiele sekretów także poza standardowymi łamigłówkami.

Wciągająca historia w produkcji to efekt pracy trójki scenarzystów. Przy drugiej części wracają autorzy odpowiedzialni za fabułę jedynki, Jonas Kyratzes i Tom Jubert, a tym razem dołączyła do nich także Verena Kyratzes.

Premiera The Talos Principle 2 ma odbyć się jeszcze w tym roku. Tytuł trafi na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC, a już teraz można dodać go do wishlisty na Steamie.