Nadchodzi multiplatformowy remake Metal Gear Solid 3

24 maja 2023,
17:47
Jacek Kowal
Snake w Metal Gear Solid 3

Od dawna słyszymy o tworzeniu Metal Gear Solid 3. Podobno produkcja nie tylko posuwa się naprzód, ale będzie także dostępna na wiele platform. Jak się okazuje, tytuł może trafić na Xboxy, PlayStation i PC, więc klientów na pewno nie zabraknie.

Metal Gear Solid 3 Remake coraz bardziej realne

O produkcji pierwszy raz o usłyszeliśmy w 2021 roku, ale były to jedynie plotki. Wtedy pojawiały się informacje, że studio Virtuos miało przejąć stery rozwoju tego tytułu od Konami. Virtuos jest znane głównie z tworzenia portów na różne platformy. Od tamtego czasu nowe informacje pojawiały się sporadycznie, teraz jednak Jez Corden z Windows Central mówi, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Metal Gear Solid
Źródło: Konami

Słowa Cordena potwierdzają też niedawne wzmianki, że gra będzie tytułem wieloplatformowym pomimo wcześniejszych spekulacji o wyłączności dla Sony. Na to wskazywały plany ujawnienia produkcji podczas PlayStation Showcase, które odbędzie się już dzisiaj o 22:00 na YouTubie lub Twitchu.

Uwielbiana przez wielu produkcja Hideo Kojimy, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, zadebiutowała na PlayStation 2 w 2004 roku, a finalnie trafiła na PlayStation 3, Vita, Xbox 360 i Nintendo 3DS. Jeżeli doniesienia o remake’u okażą się prawdziwe, to będzie to już druga wskrzeszona seria Konami zaraz po Silent Hill. Czy tak się stanie? Wszystkiego dowiemy się już niedługo.