Zagramy w Cities: Skylines na VR! Premiera Cities: VR już na wiosnę

Nachodzi spin-off popularnego city-buildera, Cities: Skylines, w wersji VR – Cities: VR. Gra jest tworzona przez studio, które ma doświadczenia z tytułami VR.

5 grudnia 2021
Na skróty
  • Powstaje spin-off serii Cities: SkylinesCities: VR.
  • Produkcją gry zajmie się Fast Travel Games – studio mające doświadczenie z grami VR.
  • Premiera jest zaplanowana na wiosnę 2022 roku.

Cities: Skylines otrzyma spin-off w wirtualnej rzeczywistości, zatytułowany Cities VR. Zajmie się nim inne studio niż oryginalną wersją – developerem w tym przypadku będzie Fast Travel Games. Twórcy mają doświadczenie w tytułach tego typu, wcześniej pracowali m.in. nad The Curious Tale of the Stolen Pets czy The Oblivion – Afterlife. Współtworzyli również Budget Cuts 2. Gra będzie działać na Oculus Quest 2, do tej pory nie potwierdzono kompatybilności z innymi urządzeniami.

Cities: Skylines to duchowy następca SimCity, a więc gry typu city-builder, w której jako burmistrz rozbudowujemy miasto, tworzymy budynki, drogi, zajmujemy się ekonomią i zarządzaniem oraz utrzymujemy zadowolenie mieszkańców.

Cities: VR zadebiutuje w nadchodzącym roku

Prócz informacji zawartych w trailerze, nie wiemy zbyt wiele o nadchodzącym Cities: VR. Tak jak w oryginalnej grze, dostaniemy podobne narzędzia do budowania miasta, ale nie wiemy, jak bardzo i czy w ogóle gra będzie się znacznie różniła od Cities: Skylines. Biorąc pod uwagę, że jest to wersja VR, to na pewno zmianie ulegnie sterowanie. Wiemy, że tytuł ma zadebiutować wiosną 2022 roku, nie poznaliśmy jeszcze natomiast dokładnej daty premiery produkcji.

UWaga! Gorące informacje!