fbpx

Zagramy w Cities: Skylines na VR! Premiera Cities: VR już na wiosnę

5 grudnia 2021,
21:31
Robert Pawłowski

Nachodzi spin-off popularnego city-buildera, Cities: Skylines, w wersji VR – Cities: VR. Gra jest tworzona przez studio, które ma doświadczenia z tytułami VR.

Panorama miasta stworzonego w Cities: Skylines
Na skróty
  • Powstaje spin-off serii Cities: SkylinesCities: VR.
  • Produkcją gry zajmie się Fast Travel Games – studio mające doświadczenie z grami VR.
  • Premiera jest zaplanowana na wiosnę 2022 roku.

Cities: Skylines otrzyma spin-off w wirtualnej rzeczywistości, zatytułowany Cities VR. Zajmie się nim inne studio niż oryginalną wersją – developerem w tym przypadku będzie Fast Travel Games. Twórcy mają doświadczenie w tytułach tego typu, wcześniej pracowali m.in. nad The Curious Tale of the Stolen Pets czy The Oblivion – Afterlife. Współtworzyli również Budget Cuts 2. Gra będzie działać na Oculus Quest 2, do tej pory nie potwierdzono kompatybilności z innymi urządzeniami.

Cities: Skylines to duchowy następca SimCity, a więc gry typu city-builder, w której jako burmistrz rozbudowujemy miasto, tworzymy budynki, drogi, zajmujemy się ekonomią i zarządzaniem oraz utrzymujemy zadowolenie mieszkańców.

Cities: VR zadebiutuje w nadchodzącym roku

Prócz informacji zawartych w trailerze, nie wiemy zbyt wiele o nadchodzącym Cities: VR. Tak jak w oryginalnej grze, dostaniemy podobne narzędzia do budowania miasta, ale nie wiemy, jak bardzo i czy w ogóle gra będzie się znacznie różniła od Cities: Skylines. Biorąc pod uwagę, że jest to wersja VR, to na pewno zmianie ulegnie sterowanie. Wiemy, że tytuł ma zadebiutować wiosną 2022 roku, nie poznaliśmy jeszcze natomiast dokładnej daty premiery produkcji.