fbpx

Znamy wygląd topowego modelu EVGA RTX 3090 Ti w wersji KINGPIN z hybrydowym chłodzeniem

29 stycznia 2022,
17:11
Krystian Ławniczak

Jeśli mówimy o najlepszych modelach kart graficznych, to z pewnością w większości przypadków nie mamy na myśli jedynie wydajności samego rdzenia. Na konstrukcje o najwyższej jakości składa się bowiem szereg wielu elementów, które razem tworzą idealną całość. Oprócz elektroniki, istotne jest także efektywne odprowadzanie ciepła, a o wszystkie te aspekty zadbało EVGA w swoim flagowym wydaniu RTX 3090 Ti pod nazwą KINGPIN.

Wygląd EVGA RTX 3090 Ti KINGPIN
Na skróty
  • Jeden z overclockerów udostępnił w sieci zdjęcia nadchodzącego modelu RTX 3090 Ti w wersji KINGPIN od EVGA.
  • Karta ma oferować aż trzy wersje BIOS, z czego jedną dedykowaną fanom ekstremalnego podkręcania.
  • Flagowy model wyposażono w hybrydowy system chłodzenia, który tworzy połączenie klasycznego radiatora i układu AiO.

Za sprawą overclockera Vince Lucido w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tytułowej karty. Oprócz ciekawego chłodzenia, karta oferuje również autorskie PCB.

RTX 3090 Ti KINGPIN – wygląd i budowa

Charakterystyczna budowa tego modelu nie pozostawia złudzeń, iż mamy do czynienia z hybrydowym systemem odprowadzania ciepła. Oprócz standardowego układu AiO pokrywającego rdzeń, projektanci pomyśleli również o efektywnym chłodzeniu układów sekcji zasilania czy pamięci. Cały proces odbywa się przy użyciu klasycznego rozwiązania, czyli połączenia radiatora z pojedynczym wentylatorem.

Wyjścia obrazu

Kolorystyka obudowy jest połączeniem czerni oraz metalicznych wstawek, które idealnie dopełniają całość. Na froncie urządzenia nie zabrakło otworów wentylacyjnych wspomagających proces chłodzenia poszczególnych komponentów karty. Co ciekawe, boczną część wyposażono także w OLED-owy wyświetlacz.

Specyfikacja techniczna

RTX 3090 Ti KINGPIN ma oferować aż trzy wersje BIOS, dzięki którym użytkownik będzie w stanie żonglować między opcjami Normal, OC oraz LN2. Ta ostatnia jest jednak przeznaczona do ekstremalnego podkręcania.

PCB karty

Wyjścia obrazu, jakie oferuje sprzęt, to pojedyncze HDMI oraz trzy złącza DisplayPort. Szczegółowe dane techniczne nie są jednak jeszcze dostępne, tak więc pozostaje nam jedynie czekać na oficjalną zapowiedź.