Yakuza: Ishin! wreszcie na komputerach stacjonarnych i konsolach

Długo wyczekiwany przez zachodnich fanów spinoff serii Yakuza: Ishin! wejdzie do cyfrowej dystrybucji we w pełni zlokalizowanej wersji w lutym 2023 roku. Jeśli do nich należycie, szykujcie portfele. Będzie się działo!

14 września 2022
Na skróty
  • Yakuza: Ishin jest zapowiedziana na luty 2023 pod nazwą Like a Dragon: Ishin!.
  • Gra będzie dostępna na platformach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows, i Steam.

Trwa RGG Summit 2022, czyli wydarzenie, na którym studio Ryu ga Gotoku prezentuje plany, nowości i opowiada o zrealizowanych do tej pory projektach ze swojego podwórka. Póki co największą sensacją wydarzenia są wieści o lokalizacji gry Yakuza: Ishin! o wydanie której zabiegali fani studia spoza japońskiego kręgu kulturowego. Studio opierało się tym prośbom, obawiając się o to, jak gra zostanie przyjęta na Zachodzie. Ostatecznie jednak ulegli i będziemy mogli cieszyć się grą już w lutym 2023 roku! Gra zostanie wydana pod nazwą Like a Dragon: Ishin!.

Spinoff opowiada o Sakamoto Ryoumie, samuraju zaangażowanym w intrygę obalenia szogunatu w 1867 roku. Miejsce akcji to Kyoto ery Edo z jego lokalnym kolorytem. W roli głównej Kazuma Kiryu, a oprócz niego spotkamy także pozostałe znane i lubiane postaci, jak Goro Majima czy Ryuji Goda. Do dyspozycji dostaniemy cztery style walki, a nawet broń palną. To wszystko zapewni niesamowitą, pełną akcji rozgrywkę okraszoną znanymi z innych części mechanikami jak np. przerobionymi na modłę schyłku okresu Edo Heat Actions! Czekają na nas także liczne zadania i minigry zrealizowane z humorem i wrażliwością właściwymi studiu. Gra będzie działała w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

Co z grami Judgment i Yakuza: Kenzan!?

Póki co nie ma żadnych wieści na temat innych, popularnych projektów studia – gier spod szyldu Judgment i kolejnego historycznego spinoffu głównej serii, Kenzan!. O ile Judgment jest zablokowany głównie przez niekorzystną umowę dotyczącą wizerunkowych praw autorskich, Kenzan! ma w tym aspekcie wolną drogę.

Kenzan! to pierwszy oficjalny spinoff serii Yakuza, a także pierwsza gra z serii wydana na PlayStation 3. Opowiada o życiu Miyamoto Musashiego, który uchodzi za największego samuraja wszech czasów. Jest jednak szansa, że i on doczeka się lokalizacji – mówił o tym producent serii, Daisuke Sato. Jego zdaniem Kenzan! „całkiem dobrze nadaje się na remake”. Co z tego wyjdzie? Dowiemy się zapewne już po premierze spinoffu Ishin!. Częstą praktyką jest badanie przez studia gruntu pod możliwe wydania. Pozostaje trzymać kciuki!

Ustrzel grową okazję

Danuta Repelowicz

UWaga! Gorące informacje!