Resident Evil Village: Gold Edition zaoferuje nową przygodę oraz tryb TPP

W 2021 roku studio Capcom udowodniło całemu światu, że odpowiednio wykreowanym marketingiem można zdobyć serca i portfele graczy na długo przed oficjalną premierą produkcji. Zaprezentowana w zapowiedziach gry Lady Dimitrescu w mgnieniu oka dotarła nie tylko do każdego zakątka sieci, ale również i do najgłębszych czeluści podświadomości internautów. Twórcy w pełni świadomi sukcesu swojego najnowszego dzieła postanowili trochę przedłużyć jego żywot, przygotowując dla nas wzbogaconą o kilka nowych elementów złotą edycję gry.

14 czerwca 2022
Na skróty
  • Na zorganizowanym niedawno Capcom Showcase zaprezentowany został Resident Evil Village: Gold Edition.
  • Złota edycja gry zaoferuje nam nową kampanię, tryb TPP oraz trzy dodatkowe postacie w trybie Mercenaries.
  • Tytuł zadebiutuje 28 października 2022 roku na PC oraz konsolach PS4, PS5, a także Xbox One i Xbox Series X|S.

Zorganizowana przez Capcom konferencja – choć nie tak wystrzałowa i obfita w premiery jak prezentacja Microsoftu – przyniosła ze sobą kilka ciekawych wiadomości. Najważniejszą z nich okazała się zapowiedź Resident Evil Village: Gold Edition, czyli wzbogaconej o nową zawartość wersji jednego z najważniejszych tytułów z 2021 roku.

Co zaoferuje nam złota edycja Resident Evil Village?

Choć kolejne kolorowe wersje gier często kojarzą nam się co najwyżej z drobnymi dodatkami kosmetycznymi, tak na szczęście Capcom postanowił nie iść na skróty i przygotował dla nas coś specjalnego. W skład Gold Edition najnowszej odsłony RE wejdą bowiem:

  • nowa kampania dla jednego gracza pt. Shadows of Rose  – rozgrywająca się 16 lat po wydarzeniach z Resident Evil Village;
  • tryb TPP, umożliwiający obserwowanie rozgrywki z klasycznej dla serii perspektywy znad ramienia protagonisty;
  • The Mercenaries Additional Orders, czyli zestaw trzech dodatkowych postaci w trybie Mercenaries, zawierający Chriesa Redfielda, Karla Heisenberga oraz uwielbianą przez wszystkich Lady Dimitrescu.

Studio prosto z mostu zarzuciło również datą premiery złotej edycji, która będzie miała miejsce już 28 października 2022 roku. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach PS4, PS5, a także Xbox One i Xbox Series X|S. Oczywiście za przyjemność tę przyjdzie nam zapłacić, cenę poznamy jednak dopiero za jakiś czas, wraz z pojawieniem się preorderów produkcji.

UWaga! Gorące informacje!