Xbox Series X/S przebija sprzedażowo PlayStation 5 w Europie

Microsoft wykorzystał braki PlayStation 5 na półkach i przegonił japońskiego konkurenta. Xboxy Series X/S wyprzedziły sprzedażowo konsole PlayStation 5 w dziesięciu europejskich krajach.

15 marca 2022

Firma GSD sporządziła raport, według którego w lutym sprzedaż Xboxów serii X/S pierwszy raz od premiery konsol nowej generacji przebiła wyniki PlayStation 5.

Raport czerpie dane z 10 europejskich krajów: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. Według ekspertów odpowiedzialny za ten fakt może być łatwiejszy dostęp do konsol Microsoftu przy jednoczesnym braku PS5. Jak widzicie, dane nie obejmują między innymi Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, ale według portalu VGC luty w Anglii również stał pod znakiem amerykańskiego producenta.

Xbox pokonuje PlayStation, ale to Switch wygrywa

Dokładnie tak. Według portalu GamesIndustry to Nintendo Switch dominuje konkurencje. Ciekawym jest, że wynik przenośnej konsoli spadł o 14% w porównaniu do poprzedniego roku, ale i tak przerósł osiągi sprzed dwóch lat o 52%.

Limitowana edycja Nintendo Switch

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!