DLC dla Elden Ring jest w przygotowaniu. Prace nad Shadow Of The Erdtree trwają od nieco ponad roku

30 kwietnia 2023,
19:28
Amira El Berrah

Główny projektant Elden Ring i Shadow Of The Erdtree zaktualizował swój profil LinkedIn. Wiemy, że DLC jest faktycznie rozwijane od zeszłego roku, zaledwie chwilę po oficjalnym uruchomieniu głównej gry.

Elden Ring

W tym roku zostało ogłoszone DLC dla Elden Ring, Shadow Of The Erdtree. Data premiery rozszerzenia nie została jeszcze podana, możliwe, że nastąpi ona pod koniec 2023 roku na PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC.

Co wiemy o Shadow Of The Erdtree?

Sądząc po niedawno ujawnionych szczegółach, projekt jest realizowany od dłuższego czasu. Na twitterowym koncie użytkownika Ziostorm zostało udostępnione doniesienie o informacji, która pojawiła się na profilu LinkedIn pracownika FromSoftware, Kennetha Chana. Główny projektant gier potwierdza, że prace nad rozszerzeniem trwają od kwietnia 2022 roku, czyli zostały rozpoczęte kilka miesięcy po premierze podstawowej gry.

Miejmy nadzieje, że ta informacja świadczy o niedługim czasie oczekiwania na Shadow of the Erdtree. Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie DLC poszerzy zawartość Elden Ring, które od czasu wydania nie otrzymało zbyt wielu dodatkowych treści. Poprzednią aktualizacją było Koloseum. Wprowadziło ono wiele aren PvP i nowych trybów gry.

Akcja DLC ma odgrywać się tam, gdzie Elden Ring; gracze najprawdopodobniej będą mieć do odkrycia nowe lokalizacje i historie. Wraz z nimi mogą pojawić się dodatkowe części ekwipunku, broń i wrogowie. Akcja Shadow of The Erdtree dzieje się dopiero po grze podstawowej, więc aby zagrać w DLC, trzeba posiadać główną wersję.

Na tą chwilę priorytetem FromSoftware jest nadchodząca premiera Armored Core 6. Produkcja ma ukazać się 25 sierpnia 2023 roku.