fbpx

Xbox od teraz sprzedaje części zamienne do kontrolerów i pokazuje, jak je naprawić

3 sierpnia 2023,
14:20
Arek Grabowski
Kontroler od Xboxa Series X na czarno-fioletowym tle

Microsoft rozpoczął sprzedaż części zamiennych do kontrolerów od Xboxa. Udostępniono również całą dokumentację, dzięki której napraw można dokonać samodzielnie. Strona w sklepie Microsoft Store zawiera obecnie części do Xbox Elite Series 2 oraz bezprzewodowego pada od Xbox Series X/S.

Produkty obejmują wejściowe płytki drukowane, zamienne zespoły silników, przyciski oraz elementy obudowy. Dostępne są także przewodniki wideo pokazujące, jak wymieniać poszczególne części.

Możliwość naprawy padów od Xboxa to duża oszczędność dla graczy

Microsoft zobowiązał się już w 2021 roku, że zbada możliwość umożliwienia konsumentom naprawy własnego sprzętu – w tym również konsol Xbox. Większość dużych firm jak Apple czy właśnie Xbox zostało oskarżonych o niedostarczanie części zamiennych i dokumentacji naprawczej nieautoryzowanym partnerom.

Microsoft jest wciąż członkiem grup lobbingowych, które są przeciwko prawu do naprawy. Mimo wszystko części zamienne do padów zostały udostępnione wraz z dokumentacją. Niedawno Microsoft opublikował nowy kontroler o kolorystyce Stormcloud Vapor. Warto wiedzieć, że limitowane pady również można naprawiać, jednak może wystąpić problem z dostępnością samej obudowy.