Xbox i Bethesda przygotowują prezentację. Pojawi się Redfall, Forza i nie tylko

10 stycznia 2023,
14:39
Arek Grabowski
Dwóch bohaterów z gry Redfall stojących z bronią w ręku przed latającą zjawą

Microsoft przygotowuje specjalną prezentację powiązaną z Xboxem. Według Jeza Cordena z serwisu Windows Central wydarzenie ma odbyć się w środę 25. stycznia. Zaprezentowane zostaną między innymi takie tytuły jak Forza Motorsport, Redfall czy też Minecraft Legends. Niestety nie pojawi się tam długo wyczekiwany Starfield.

Co zobaczymy na prezentacji Microsoftu w kolaboracji z Bethesdą?

Według źródeł serwisu Eurogamer Microsoft skupi się na zawartości od Xboxa oraz studia Bethesda. Na prezentacji zobaczymy kilka największych gier, które będą miały premierę w 2023 roku. Zostanie pokazany przede wszystkim Redfall od studia Arkane, Forza Motorsport, Minecraft Legends oraz technologia Microsoftu związana z grami.

Wyżej wspomniany Jez Corden informuje jednak, że Starfield nie pojawi się na prezentacji, ponieważ otrzyma on swoją oddzielną, dużą kampanię marketingową później. Microsoft chce więcej przekazywać graczom, by mieli jasny pogląd na przyszłe plany firmy. Aby uzyskać pewną transparentność, organizowany jest wyżej wspomniany pokaz, a to dopiero początek roku.

Microsoft rozbudowuje markę, jeśli chodzi o rynek gier przez różne współprace. Niedawno otrzymaliśmy informację o kolaboracji z Oreo, co oznacza nadchodzącą serię ciastek inspirowanych gamingiem.