Właściciele smartfonów zgłaszają problemy z Diablo Immortal

2 czerwca 2022,
18:23
Jacek Kowal

Diablo Immortal jest już dostępne na urządzeniach mobilnych, ale pojawiają się problemy na telefonach z Androidem. Diabeł tkwi w szczegółach i jednym z podejrzanych jest układ Exynos.

Grafika z gry Diablo Immortal

Wczoraj na urządzenia mobilne trafiło Diablo Immortal i już są z nim problemy. Dotyczą one głównie serii Samsung Galaxy, a także niektórych modeli Xiaomi.

Układ Exynos źródłem problemów z Diablo Immortal

Adam „PezRadar” Fletcher, menadżer ds. społeczności w Blizzardzie, podzielił się na Reddicie informacją o problemach z działaniem gry na telefonach z serii Samsung Galaxy. Według Blizzarda źródłem błędów jest układ Exynos, w który wyposażone są między innymi: Note 10, S10, A12, F62 oraz M12.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w sieci na urządzeniach pojawiają się różne błędy graficzne. Mogą one nastąpić od razu po uruchomieniu albo po jakiś czasie spędzonym w grze. Jednym z nich podzielił się youtuber Claus Albuquerque. Jak widzimy na poniższym filmie zarówno postać, jak i otoczenie zniknęły pod tajemniczą mgłą.

Xiaomi też ma problem

Możemy znaleźć też pytania odnośnie produktów Xiaomi, na których Diablo Immortal odmawia posłuszeństwa. Pojawia się w nich Redmi Note 10 Pro oraz Xiaomi Mi 11. Nie są to stare Nokie, więc mocy obliczeniowej powinno im wystarczyć do uciągnięcia gry, ale najwyraźniej diabeł tkwi w innymi miejscu.

Grafika z gry Diablo Immortal
Źródło: Blizzard

Jeden z posiadaczy smartofna od Xiaomi zauważył na Reddicie, że błąd może wynikać z błędów w nazwach niektórych modeli pojawiających się w danych Sklepu Google. Wskazał on, że Redmi Note 10 Pro jest widziany jako Redmi M2101K6G. Warto zauważyć, że oficjalna premiera Diablo Immortal oficjalnie miał premierę ubiegłej nocy, chociaż część graczy położyła na nim łapki nieco wcześniej.

Problemy te są niemal tradycją u Blizzarda, do których jesteśmy już chyba przyzwyczajeni. Pozostaje mieć nadzieję, że studio szybko zorientuje się, w czym jest problem.

Na zakończenie przypomnę, że Diablo Immortal na komputery będzie dostępne już dzisiaj po godzinie 19:00 czasu polskiego.