Diablo Immortal debiutuje na urządzeniach mobilnych. Wersja na PC już jutro

1 czerwca 2022,
19:05
Jacek Kowal

Diablo Immortal to świeża gra od Blizzarda, która oficjalnie ma ruszyć już 2 czerwca 2022. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was garść informacji na temat nadchodzącej produkcji.

Grafika z gry Diablo Immortal
Na skróty
  • Diablo Immortal jest już dostępne na urządzenia mobilne.
  • Premiera wersji pecetowej już jutro, czyli 2 czerwca.

Chociaż Diablo Immortal oficjalnie miało ukazać się dopiero jutro, to już dziś możemy przetestować grę na naszych urządzeniach przenośnych.

Diablo Immortal na urządzenia mobilne na Dzień Dziecka

Blizzard zaskoczył dziś wszystkich i na wirtualne półki trafiła jego nowa produkcja, czyli Diablo Immortal. Posiadacze Iphone’ów mogą ją pobrać z App Store, natomiast użytkownicy systemu sygnowanego przez zielonego robocika odnajdą grę w Google Store. Zarówno na Androidzie, jak i na IOS będziemy musieli pobrać kilka gigabajtów danych, więc gra do mniejszych nie należy. Na wersję pecetową musimy niestety poczekać do jutra do godziny 19 czasu polskiego, ale już teraz można zaciągnąć wstępne 20 GB danych ze strony Blizzarda.

Pecetowa wersja Diablo Immortal nie będzie krótką grą

Chociaż rodowód Diablo Immortal sięga telefonów, to nie oznacza, że produkcja będzie krótka. Starszy projektant Scott Burges ujawnił serwisowi GameSpot, że przejście całej kampanii ma zająć około 20 godzin. Co więcej, Blizzard planuje co kilka miesięcy rozbudowywać grę i dodawać do niej kolejne poziomy z własną historią do rozegrania. Scott zapewnił też, że pomimo elementów typowych dla gier MMO to Diablo Immortal będzie pełnoprawnym Diablo, w którym nie zabraknie mroku i innych aspektów, które gracze kochają. Mimo to tytuł ma być przystępny dla osób niezaznajomionych z serią.

Oczywiście gra dostępna jest za darmo, ale pojawią się w niej mikropłatności, które chyba stały się już nieodłącznym elementem gier.

A jeżeli jesteście fanami Diablo III, to zapraszam do obszernego i pełnego wspomnień artykułu kilku osób z naszego zespołu.