Wiedźmin 3 „niedługo” trafi na next-geny? CD Projekt Red szykuje niespodziankę

Jest szansa, że jeszcze w tym roku Wiedźmin 3 oficjalnie trafi na konsole nowej generacji. Przecieki nie są oficjalne, ale jedna z odpowiedzi Redów na Twitterze sugeruje, że niedługo coś się może wydarzyć.

27 października 2022

Gdy czekamy na kolejne informacje na temat Wiedźmina 4, zapominamy o jego poprzednikach. Na szczęście CD Projekt Red pamięta o swoich kultowych grach i nie tylko planuje zremasterować pierwszą odsłonę przygód Geralta. Innym projektem studia jest przystosowanie Wiedźmina 3 do PlayStation 5 i Xboxy Series X/S

Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji jeszcze w tym roku?

Redzi zapewne przygotowują się do ogłoszenia świetnej nowiny. Pod ich postem na Twitterze, w którym ogłosili prace nad remasterem pierwszej części Wiedźmina pojawiło się dość interesujące pytanie. „Skoro o tym mowa…. to macie jakieś wieści na temat Wiedźmina 3 na next-geny? Odpowiedź Redów była krótka i enigmatyczna, ale rozbudza nadzieję: „Wktórce”.

Sugerowaną datą jest 9 grudnia, ale pochodzi ona z usuniętego już wpisu na Reddicie. Dodatkową poszlaka jest Serwis Game Infinitus, który zamieścił zdjęcie grafiku jednego ze sklepów. Pośród wielu tytułów pojawia się właśnie Wiedźmin 3 Dziki Gon. Niestety nie jest to jeszcze potwierdzone.

Uśmiechnięty Geralt

Jednak jest światełko w tunelu. CD Projekt Red ma wziąć udział w wydarzeniu Lucca Comics & Games, które zaplanowane jest na 28 października- 1 listopada. Taka impreza to chyba dobre miejsce, by zaprezentować światu, do czego Geralt będzie zdolny na konsolach nowej generacji.

Chociaż domyślam się, że dla wielu osób najważniejsze będzie granie w Gwinta.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!