fbpx

Wiedźmin 3 Next-Gen na nowym wideo. Gra otrzyma inną kamerę i wbudowane mody społeczności

Wiedźmin 3: Dziki Gon to kultowa gra CD Projekt RED z 2015 roku. Mimo tego oprawa audiowizualna mocno się nie starzeje, ale deweloperzy postanowili wydać aktualizację dla next-genowych platform. Gra będzie wyglądać po niej świetnie – wprowadzono między innymi nowy rzut kamery czy najlepsze mody społeczności.

Na skróty
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma nową dynamiczną kamerę podczas rozgrywki.
  • Aktualizacja Next-Gen wprowadza kilka najlepszych modów od społeczności do podstawowej gry.
  • Produkcja otrzyma Ray Tracing oraz wiele innych usprawnień graficznych.

Nowa aktualizacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon, która przenosi grę w nową generację, wprowadza wiele interesujących elementów. Przede wszystkim będzie można sprawdzić zupełnie nowy rzut kamery podczas rozgrywki oraz walki. Gwarantuje on lepszą immersję oraz znacznie nowocześniejszy wygląd całości. Oprócz tego nowości będzie znacznie więcej, jednak w najnowszym gameplayu twórcy gry, CD Projekt RED, przedstawiają stricte nową kamerę.

Nie jest to jedyna nowość. Wiedźmin 3 po aktualizacji Next-Gen otrzyma także ulepszoną szatę graficzną, Ray Tracing, a nawet FSR 2. Gra ma wyglądać znacznie lepiej pod niemal każdym względem. Rozgrywka powinna być także bardziej przystępna, ponieważ dodano wiele usprawnień quality-of-life. Wprowadzono między innymi wyczekiwany przez wielu kierunkowskaz w Kasztelu Wrońce. Podobnych małych zmian jest bardzo dużo.

Jak sprawdza się nowa kamera w Wiedźminie 3: Dziki Gon po aktualizacji Next-Gen?

Gra otrzyma darmową aktualizację już 14 grudnia. Nowy rzut kamery sprawia, że dynamika gry jest inna tak jak same wrażenia podczas rozgrywki. Obserwujemy akcję z perspektywy bliżej bohatera. Dodatkowo nie jest on na samym środku ekranu, przez co widać znacznie więcej świata oraz samej rozgrywki. Kamera jest mocno dynamiczna – występuje trzęsienie, przybliżanie i oddalanie czy też przemieszczanie się obrazu. Usprawnienie to już teraz spotkało się z entuzjastycznym odbiorem ze strony graczy.

Taki tryb pracy kamery nawiązuje do tego, co prezentowane było na pierwszych materiałach jeszcze przed premierą Wiedźmina 3 podczas targów E3, a ostatecznie nie pojawiło się w oryginalnej wersji tytułu z 2015 roku. CD Projekt RED na nowym filmie udostępnia kilka ważnych walk z gry po aktualizacji Next-Gen.

Rozgrywka będzie więc wyglądać delikatnie inaczej. Twórcy zapewniają o lepszej immersji oraz bardziej dynamicznej rozgrywce. Mimo wszystko CD Projekt RED działa zachowawczo. Każdą wprowadzoną nowość traktują tak, jakby nie była zbyt dużą zmianą. Ta pokora może wynikać z tego, że każdy element Cyberpunka 2077 był niezwykle zachwalany, co potem spowodowało zawód fanów i gorszy odbiór gry.

Do Wiedźmina 3 po aktualizacji Next-Gen trafi domyślnie kilka modów społeczności

Nowa aktualizacja Next-Gen wprowadza inną perspektywę kamery, drobne usprawnienia, poprawki, funkcję śledzenia promieni, lepszą oprawę audiowizualną oraz kilka modów. Zostaną one dodane bezpośrednio do gry także w wersjach konsolowych. Tam standardowe pobieranie i instalowanie aplikacji było niemożliwe. Studio wybrało kilka najważniejszych oraz najlepszych modów, które zostały dodane do gry. Pisze o nich na Twitterze między innymi Marcin Momot, globalny dyrektor społeczności CD Projekt RED:

Wprowadzono tylko najpopularniejsze modyfikacje. Wpływają one przede wszystkim na oprawę audiowizualną oraz drobne poprawki. Dużych zmian tutaj nie ma, jednak w Wiedźmina 3 po aktualizacji będzie grało się znacznie lepiej pod niemal każdym względem. To oczywiście nie koniec przygód ze świata stworzonego przez Sapkowskiego. Jeśli przespaliście kilka ostatnich miesięcy, to przypominamy, że deweloperzy oficjalnie planują kilka gier w uniwersum Wiedźmina — tu warto wymienić na przykład nadchodzący remake pierwszej części. Otrzyma ona między innymi otwarty, rozbudowany świat, co mocno ją odróżnia od pierwowzoru.