fbpx

Western Digital z licencjonowanym dyskiem dla PlayStation 5

Western Digital nawiązał współpracę z Sony. Wynikiem połączenia sił jest pierwszy, licencjonowany dysk SSD do PlayStation 5.

Na skróty
  • Western Digital nawiązał współpracę z Sony.
  • Wynikiem kooperacji jest licencjonowany dysk do PlayStation 5.
  • WD_BLACK SN850 jest pierwszą dedykowaną pamięcią dla konsoli PS5.
  • Oficjalne rozwiązanie zostało wysoko wycenione.

Mnóstwo producentów wewnętrznych pamięci tworzyło w ostatnich latach dyski skierowane głównie dla użytkowników komputerowych, z możliwością używania ich wraz z konsolą. Tym razem z połączenia sił Western Digital oraz Sony, dostarczone zostanie graczom w pełni licencjonowane rozwiązanie w postaci SSD M.2. Jest to zatem pierwszy, w pełni skierowany do użytkowników PlayStation, dysk umożliwiający rozszerzenie miejsca na gry.

Dysk na tle konsoli i peryferii PlayStation 5
Źródło: Western Digital

Najwyższa wydajność w równie wysokiej cenie

WD_BLACK SN850, bo tak nazywa się nowa pamięć, został zoptymalizowany pod kątem konsoli najnowszej generacji. Western Digital zapewnia, że został on poddany serii rygorystycznych testów, które utwierdziły wysoką wydajność urządzenia, a także to, że dysk nie zwolni pod wpływem wysokiego zużycia i temperatury w ciasnej obudowie PlayStation 5.

Dysk umieszczony w PlayStation 5
Źródło: Western Digital

Prędkość odczytu to 7000 MB/s, zapisu zaś 5300 MB/s. Aby utrzymać wydajność na takim poziomie, zastosowano wbudowany na stałe radiator, który w sprawny sposób odprowadza ciepło. Co ciekawe w konstrukcji znalazło się także miejsce na diodę LED, która i tak będzie zakryta przez obudowę konsoli.

Nowy dysk od Western Digital dostępny są w dwóch wariantach: 1 TB i 2 TB. Mniejszy wyceniony został na 169,99 $, większy zaś 279,99 $. Trzeba przyznać – za oficjalny sprzęt przyjdzie nam zapłacić naprawdę dużo gotówki. Zakupić można bezpośrednio na stronie producenta, a wkrótce pojawią się również w sklepach z elektroniką.