Pierwsze problemy PS VR2. Winne oprogramowanie

25 lutego 2023,
09:49
Mateusz Skowron
PS VR2

Najnowsza wersja urządzenia pozwalająca na rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości marki Sony, PS VR2, boryka się z pierwszymi problemami, które zostały zauważone przez użytkowników. Na szczęście zarówno japońskiego giganta, jak i samych klientów, źródło tkwi w oprogramowaniu, nie zaś w wadliwym sprzęcie. Najprawdopodobniej obejdzie się bez kosztownej i czasochłonnej wymiany podzespołów.

Użytkownicy mają problem z PS VR2. Kontroler nie reaguje prawidłowo

Problem stanowią kontrolery, będące integralną częścią nowej generacji gogli. Według pojawiających się w sieci komentarzy, naciśnięcie niektórych przycisków spotyka się z zupełnym brakiem reakcji w samej grze, co utrudnia użytkownikom czerpanie radości z najnowszego nabytku.

Choć samo Sony jeszcze nie odniosło się oficjalnie do zdiagnozowanego problemu, tak fani próbują obejść problem na własną rękę. Na Reddicie powstał wątek, który zawiera instrukcje do kilku możliwości rozwiązania kłopotu. Wśród porad znajdziemy nieśmiertelną metodę „załącz ponownie”, a także ponowne sparowanie kontrolerów z konsolą. W niektórych przypadkach pomaga także wyłączenie opcji „See Trough”. Niestety wspomniane na forum metody nie powodują rozwiązania problemów na stałe, poza tym część graczy zawiadamia, że w ich przypadku porady nie działają.

Pozostaje więc czekać na oficjalny ruch Sony, który rozwiąże problem, wydając odpowiednie aktualizacje oprogramowania.