W Starfieldzie nie pojedziemy na ryby. Tak przynajmniej twierdzi Todd Howard, reżyser gry

22 czerwca 2023,
17:23
Jacek Kowal
statek kosmiczny ze Starfielda

Todd Howard wystąpił w najnowszym odcinku Kinda Funny XCast, by porozmawiać na temat Starfielda. Jest to o tyle istotne, że rok temu Bethesda opowiadała o grze zaledwie 15 minut, a w tym niecałe 45, więc informacji nadal mamy niewiele. Na szczęście reżyser produkcji postanowił odpowiedzieć na niektóre dręczące nas pytania.

Starfield bez pojazdów lądowych i wędkarstwa

Jednym z najważniejszych pytań było to, czy w grze pojawią się pojazdy lądowe. Tu niestety odpowiedź Todda jest krótka i treściwa: nie. W Starfieldzie nie uświadczymy żadnej maszyny, w której możemy wygodnie usiąść, by przemierzać bezdroża różnych planet. Zamiast tego mamy używać plecaka odrzutowego, który da się ulepszać, ale to chyba nie będzie to samo.

Drugą mechaniką, której na początku próżno będzie nam szukać, jest wędkarstwo. Co prawda nie jest wykluczone, że podczas zaplanowanego na lata okresu wsparcia ta funkcja zostanie dodana, ale na razie jest to raczej wątpliwe. Więc raczej nie pójdziemy sobie na ryby. A szkoda, bo odrobina relaksu zawsze się przyda.

Oczywiście Starfield nadal będzie bardzo rozbudowaną produkcją. Możliwe w nim będzie między innymi budowanie statków kosmicznych, rozwój postaci, romansowanie i wiele więcej. Może jednak doczekamy się opcji pojechania na ryby?

Starfield pojawi się 6 września na PC i Xbox Series S/X