W końcu otrzymamy Pokemon Sleep, czyli aplikację dla wszystkich śpiochów

27 lutego 2023,
18:14
Jacek Kowal
Pokemon Sleep, wspólne spanie

Na pewno kojarzycie Pokemon Go. Jeżeli nie, to jest to ta w gra, w której musisz w rzeczywistości przemierzać okolicę, by na telefonie odkrywać i łapać Pokemony. Produkcja miała po części promować zdrowszy i aktywny tryb życia. Jednak ruch to nie wszystko, ponieważ wypoczynek też jest ważny.

Skoro mowa o wypoczynku, to pierwszym co przychodzi na myśl, jest sen. I właśnie dla wszystkich śpiochów powstała aplikacja Pokemon Sleep. Została ona zapowiedziana niemal 4 lata temu, ale od tamtej pory nie mieliśmy za wiele informacji na jej temat. Jednak teraz to się zmieniło i to z okazji Dnia Pokemon.

Nowości Pokemon na Dzień Pokemon

Pierwszą niespodzianką jest opis wyczekiwanej aplikacji Pokemon Sleep. Ma ona monitorować nasz sen, podczas którego możemy łapać Pokemony. Jako że 27 lutego obchodzony jest Dzień Pokemon, to z tej okazji mogliśmy zobaczyć specjalny rocznicowy stream. Jednym z jego elementów był zwiastun appki.

Jak działa aplikacja? Przed snem należy ją uruchomić, by działał w tle. Przez noc program ma monitorować długość i jakość naszego snu. Dodatkowo nasz sen został podzielony na trzy fazy: „dozing”, „snoozing”, i „slumbering”.

Co ważne, w każdej fazie będziemy łapać inne typy pokemonów. Ilość i jakość odkrytych stworków ma zależeć od tego, jak aplikacja oceni nasz sen. Aplikacja trafi do nas jeszcze w tym roku, na oba najpopularniejsze systemy. Dodatkowym plusem jest to, że maskotką i logiem programu jest Snorlax, czyli największy śpioch serii.

Źródło: Pokemon Company

Niestety do dobrego działania aplikacji potrzebne jest specjalne urządzenie o nazwie Pokemon Plus + (tak, wymawia się plus plus), które zresztą widać pod koniec zwiastuna. To właśnie ono zbiera dane na temat naszego snu. Jego pełen zwiastun wraz z opisem funkcji znajdziecie poniżej.

Jak zauważyliście ma on nie tylko współpracować z Pokemon Sleep, ale także z klasycznym Pokemon Go. Dodatkowo urządzenie ma się z nami komunikować głosem Pikachu, a nawet zaśpiewa nam kołysankę. Do sprzedaży ma ono trafić 14 lipca, ale niestety nie znamy jeszcze jego ceny, ani tego, czy od razu będzie dostępne w Polsce.