V1 Interactive znane z Disintegration kończy działalność

9 marca 2021,
12:21
Dorota Żak

Nie wszystkie powstające gry osiągają ogromny sukces, a czasem jego brak może przyspieszyć decyzję o zamknięciu jakiegoś studia, tak jak w przypadku V1 Interactive.

Postać z gry Disintegration
Na skróty
  • Studio V1 Interactive kończy swoją działalność.
  • Na koncie miało jedną grę – Disintegration.
  • Nie osiągnęła ona wielkiego sukcesu.

Studio V1 Interactive nie ma za sobą zbyt długiej historii. Stworzone w 2014 roku z Marcusem Lehto na czele (który pracował przy grach z serii Halo) skupiło się na stworzeniu Disintegration. Gra jednak nie zmieniła oblicza rynku gier ani nie okazała się na tyle udana, żeby studio skupiło się na jej rozwijaniu lub tworzeniu nowych tytułów.

Brak dużego sukcesu złożył się na decyzję o zamknięciu studia. Jak poinformowało studio na swoim Twitterze, zakończenie działalności jest już oficjalne.

Według wpisu Marcusa Lehto na Twitterze już od kilku miesięcy zanosiło się na zamknięcie studia, co miało pozwolić jego pracownikom na znalezienie innej pracy z buforem bezpieczeństwa.

Z czego znane było studio?

V1 Interactive wydało tylko jedną grę – Disintegration. Ogłoszony w 2019 roku pierwszoosobowy shooter science fiction miał premierę w czerwcu 2020. Początkowo mogliśmy w nim wybierać między trybem jednoosobowym a multiplayerem. Szybko jednak okazało się, że gra nie trafiła do kategorii tych wybitnych. Opinie były mieszane, do tego Disintegration nie udało się stworzyć wokół siebie zbyt dużej, zaangażowanej społeczności. Z tych powodów po kilku miesiącach serwery gry dla trybu wieloosobowego zostały zamknięte. Jasne, nadal zostawał tryb jednoosobowy, ale od tamtego czasu Disintegration nie otrzymało żadnej znaczącej aktualizacji i nie było o nim specjalnie głośno. A właściwie wcale o nim nie mówiono.