fbpx

Ubisoft otrzyma prawa do strumieniowania „kompletnego zestawu” gier Activision Blizzard

22 sierpnia 2023,
16:08
Arek Grabowski
Materiały prasowe Ubisoft

Po zakończeniu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft Ubisoft zyska prawa do strumieniowania w chmurze gier tego wydawcy za pośrednictwem Ubisoft+. Według ogłoszenia firmy otrzymamy „kompletny zestaw” tytułów. W subskrypcji Ubisoft+ znajdziemy między innymi serię Call of Duty. Umowa dotyczy również przyszłych produkcji, które będą wydawane przez następne 15 lat.

Gry trafią do Ubisoft+, jednocześnie umożliwiając Ubisoftowi licencjonowanie ich firmom zajmującym się grami w chmurze, dostawcom usług i producentom konsol.

Ubisoft

Tytuły będą dostępne w subskrypcji Ubisoft+. Po wykupieniu Multi Access możemy grać na PC, konsolach Xbox, Amazon Luna oraz PlayStation. Chris Early, starszy wiceprezes ds. partnerstw strategicznych i rozwoju biznesu Ubisoftu, wypowiedział się w tej sprawie. Według niego firma chce rozbudowywać swoje systemy dystrybucji oraz oferować jeszcze więcej tytułów dla graczy.

Subskrypcja Ubisoft+ wiele zyska na przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft

Więcej szczegółów na temat dodania gier Activision Blizzard do subskrypcji Ubisoft+ otrzymamy niebawem. Warto zauważyć, że biblioteka potencjalnie może znacząco się rozszerzyć. Wiemy, że otrzymamy serię Call of Duty – już tutaj można wyróżnić kilka świetnych produkcji. Oprócz tego Activision ma sporą bazę innych topowych tytułów. Połączenie ich z biblioteką Ubisoftu sprawia, że Ubisoft+ może stać się znacznie popularniejszym wyborem graczy.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wciąż trwa. Niedawno Nowa Zelandia zezwoliła na tę transakcję. Obecnie Microsoft wysłał ostateczne zgłoszenie do Urzędu ds. Rynków Konsumenckich w Wielkiej Brytanii, który wciąż blokuje przejęcie.