PlayStation 5 tryumfuje. Sprzedano ponad 13,5 miliona sztuk

Sony ma powody do zadowolenia. Ich ostatni twór, którym jest PlayStation 5, osiągnął rewelacyjne wyniki sprzedaży w zaledwie jeden rok i to mimo problemów z zaopatrzeniem sklepów w konsole.

29 października 2021

Od premiery PlayStation 5, która miała miejsce w listopadzie 2020 roku, mija już rok. Teraz Sony, twórca konsoli, ogłosiło, że liczba sprzedanych egzemplarzy wyniosła ponad 13,5 miliona sztuk. W porównaniu z ostatnim kwartałem, w którym producent ujawnił, że przekroczył wielki kamień milowy 10 milionów, nastąpił wzrost o ponad 3 miliony sprzedanych urządzeń.

Pad do PlayStation 5 leżący na konsoli.

Poza samymi konsolami również oprogramowanie cieszy się zainteresowaniem. Sony ogłosiło, że sprzedano 76,4 miliona kopii gier w porównaniu do 63,6 miliona w ostatnim kwartale. Wynika to zapewne z premier wielu tytułów i dodatków, które są wyłącznie na PlayStation, takich jak: Kena: Bridge of Spirits czy Death Stranding Director’s Cut.

PlayStation 5 vs PlayStation 4

Konsola poprzedniej generacji była w stanie sprzedać 13,5 miliona sztuk w tym samym czasie, więc na razie walka jest wyrównana. Jednakże tu sytuacja może się szybko zmienić.  Sprzedaż PlayStation 4 spadła bowiem z 500 000 do 200 000 sztuk w tym kwartale. Łączna liczba sprzedanych konsol PS4 wynosi obecnie 116,6 miliona. Przypomnę, że jej premiera miała miejsce w listopadzie 2013 roku, a to oznacza, że piątka ma jeszcze kilka lat na przebicie rekordu swojej poprzedniczki.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!