Twórcy Celeste przedstawiają Earthblade

Fani wymagających platformówek 2D bardzo ciepło przyjęli wydaną w 2018 roku grę Celeste. Extremely OK Games postanowiło przedstawić nam swoją nową produkcję, Earthblade, której gatunek określają jako explor-action.

20 kwietnia 2021
Na skróty
  • Twórcy Celeste pracują nad nową grą – Earthblade.
  • Gatunek produkcji określają jako explor-action.
  • Data wydania gry została określona na rok 20XX.

Celeste podbiła serca graczy, zdobywając wysokie noty w recenzjach i utrzymując wysoki metascore na portalu metacritic w wersji na każdą platformę, na którą została wydana. Dlatego z entuzjazmem przyjmujemy informację, że jej autorzy biorą się za tworzenie nowej produkcji o tytule Earthblade.

Earthblade to gra 2D explor-action od twórców Celeste

Na chwilę obecną zaprezentowano jedynie motyw przewodni oraz zdradzono gatunek gry. Explor-action wskazuje, że tytuł będzie czymś więcej niż pokonywaniem coraz trudniejszych przeszkód na drodze bohatera. Możliwe że otrzymamy produkcję z otwartym światem zbliżoną do metroidvanii, pewne jest jednak, że stylistyka gry pozostanie nadal pixel-artowa.

Data wydania gry została określona jako 20XX, miejmy jednak nadzieję, że tajemnicze iksy zmienią się wkrótce na liczbę nie większą niż 22.

Michał Chyła

Gdyby miał się porównać do postaci ze świata filmu to byłby to Gruby Gnój z Austina Powersa. Twierdzi, że jego ulubionym gatunkiem filmowym jest dramat psychologiczny, ale ogląda przynajmniej jeden słaby horror z lat 80tych dziennie. Maniak serii Souls. Przed śmiercią chciały zagrać w każdą grę, jaka wyszła.
UWaga! Gorące informacje!