Earthblade, nowa gra twórców Celeste, ukaże się później niż planowało studio Extremely OK Games

29 marca 2024,
07:00
Dorota Żak
Lokacja z Earthblade

Od jakiegoś czasu nie słyszeliśmy nic nowego na temat powstającej platformówki Eartblade od studia Extremely OK Games. Produkcja twórców Celeste została zapowiedziana kilka lat temu i od tamtej pory otrzymała nawet krótki zwiastun. Mogliśmy zobaczyć na nim bohaterkę gry, Névoę, oraz świat, jaki w jej towarzystwie zwiedzimy, a także rzucić okiem na fragmenty gameplayu. Od opublikowania trailera nie dostaliśmy jednak nowych materiałów ani aktualizacji ze strony studia.

Dopiero niedawno na stronie Extremely OK Games pojawił się wpis informujący o stanie prac nad grą. Niestety, przeczytamy na jego początku, że Earthblade nie ukaże się w 2024 roku, mimo że twórcy mieli nadzieję na podanie dokładnej daty premiery w najbliższym czasie. Studio nie stoi w miejscu i robi postępy, chociaż po drodze musiało zmierzyć się z własnymi niepewnościami oraz popracować nad wyklarowaniem się wizji na grę.

W tym celu zatrudniono nowego członka ekipy, Kyle’a Pulvera, twórcę gier indie, który ma w swoim portfolio m.in. Offspring Fling!. W tej platformówce z elementami łamigłówki wcielamy się w stworzenie z lasu poszukujące swoich dzieci. Przed nami jest ponad 100 poziomów i muzyka Aleca Holowki. W przypadku Eartblade Pulver wnosi do studia Extremely OK Games świeże spojrzenie na powstającą grę i pomysły na rozwiązanie problemów, które pojawiły się w trakcie produkcji. Pomoże on także popchnąć cały projekt do przodu.

Na ten moment nie wiemy, kiedy spodziewać się premiery Earthblade, poza tym, że nie nastąpi ona w 2024. Studio Extremely OK Games przekaże więcej informacji w odpowiednim czasie.