Two Point Hospital – edycja JUMBO i nowy dodatek DLC A Stitch in Time

Luty i marzec 2021 są prawdziwą gratką dla fanów humorystycznej strategii ekonomicznej – Two Point Hospital. Choć gra istnieje na rynku od 2018 roku, twórcy wciąż wspierają swoją produkcję i zaskakują nowymi pomysłami. W zeszłym tygodniu na Steamie ukazał się nowy dodatek, a dziś (5 marca) na konsolach debiutuje edycja JUMBO.

5 marca 2021
Na skróty
  • Two Point Hospital: JUMBO Edition oferuje 4 rozszerzenia i dwa pakiety nowych przedmiotów.
  • Napakowana zawartością i odświeżona wersja gry jest skierowana do użytkowników konsol.
  • Kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał również kolejny DLC – Two Point Hospital: A Stitch in Time.

Two Point Hospital chwali się 3-milionową społecznością graczy na całym świecie. Ta zwariowana strategia pozwala na zaprojektowanie i wybudowanie własnego szpitala, zarządzanie pracownikami i operacjami oraz oczywiście leczenie coraz bardziej dziwacznych chorób. 

Two Point Hospital – wersja XXL

Edycja JUMBO zawiera grę podstawową, cztery rozszerzenia i dwa pakiety nowych przedmiotów (w tym zabytkowe dzieła sztuki). Oferuje łącznie 27 szpitali, 189 chorób i nowe przestrzenie, w których gracze zmierzą się z szalonymi wyzwaniami. Poniżej znajdziecie listę dodatków: 

  • DLC Bigfoot zabiera graczy w podróż do pokrytych śniegiem Gór Kolczastych, gdzie miejscowy… Yeti poprosił o lepszą ochronę zdrowia. Wyleczenie nowych chorób, np. lodowych kończyn, będzie dużym wyzwaniem! 
  • W dodatku Pebberley Island należy zmierzyć się z budową szpitala na rafie koralowej lub w gęstej dżungli, jednocześnie próbując odkryć sekret wiecznej młodości.
  • W DLC Close Encounters gracz natknie się na niespodzianki rodem z Archiwum X. Spiski, tajne struktury, choroby nie z tego świata i podejrzanie wyglądający pacjenci…
  • Ostatni w pakiecie DLC to Off The Grid, który wprowadza nowe mechaniki rozgrywki i stawia na ekologiczne rozwiązania.

Two Point Hospital: JUMBO Edition jest skierowane do posiadaczy konsol i ukazało się na Sony PlayStation 4 i Nintendo Switch. Użytkownicy Xbox One mogą zakupić grę tylko w wersji cyfrowej, która dostępna jest również na Xbox Series X | S i PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności. Poniżej znajdziecie oficjalną zapowiedź:

Podróże w czasie w DLC – Two Point Hospital: A Stitch in Time

To jednak nie koniec nowości dotyczących produkcji studia SEGA, 23 lutego na Steamie zadebiutował bowiem kolejny dodatek do gry – Two Point Hospital: A Stitch in Time. Najwidoczniej zarządzanie szpitalem wraz z przyjaznym Yetim czy na tropikalnej wyspie nie stawiało wystarczających wyzwań doświadczonym graczom, dlatego deweloperzy podnieśli poprzeczkę. Tym razem fani strategii będą leczyć chorych za pomocą wehikułu Kapitana Yesterday – wynalazcy, przedsiębiorcy i szarlatana. W świecie Two Point Hospital nic już nie brzmi absurdalnie. 

Kolejny dodatek do gry to oczywiście nowe wyzwania i choroby do pokonania, wszystko w rytmie spontanicznych skoków w czasie. Graczom przyjdzie zarządzać szpitalem w epoce prehistorycznej, w średniowieczu i w przyszłości, przy okazji wyposażając obiekty w mniej lub bardziej przydatne przedmioty (np. kosz czasoprzestrzenny). Celem gracza jest powrót do domu i właściwego miejsca w czasie, najlepiej w jednym kawałku. Jeśli trudno wam w to wszystko uwierzyć, po prostu zobaczcie zwiastun:

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!