TSM porzuca skład w Fortnite

Jedna z najbardziej znanych amerykańskich formacji esportowych, czyli TSM, ogłosiła, że zamyka swoją dywizję w grze Fortnite. W związku z tym zespół opuściło trzech graczy, którzy brali udział w turniejach tej gry. Póki co nie wiadomo, gdzie trafią byli zawodnicy zespołu.

3 lutego 2021
Na skróty
  • TSM zamyka dywizję Fortnite.
  • Drużyna nie będzie dalej brała udziału z zawodach tej gry.
  • Z trzema zawodnikami, którzy grali w zespole, zostały rozwiązane umowy.

Legendarna amerykańska drużyna esportowa TSM zdecydowała się rozwiązać umowy z trójką swoich zawodników. Prawdopodobnie oznacza to koniec inwestycji ze strony TSM w rozgrywki Fortnite i cały związany z tą grą esport.

Zawodnicy, z którymi TSM zakończyło współpracę, to Kerry „Ferrrnando” Salas, Rocco „Saf” Moraler i Mack „MackWood” Aesoph. Pierwsza dwójka była związana z formacją od około sześciu miesięcy. MackWood natomiast grał dla organizacji ponad rok. W rozgrywkach Fortnite TSM i różni jego zawodnicy uczestniczyli od 2018 roku.

Pierwsze sygnały o tym, że TSM może rezygnować z dywizji Fortnite, można było zauważyć już w pierwszej połowie 2020 roku. Aileena „Leena” Xu, zajmująca się esportową częścią organizacji, w wywiadzie zasugerowała, że Epic, czyli twórcy Fortnite, nie rozwijają esportu tej gry w dobrą stronę.

Pozostali gracze Fortnite w TSM

Niejasny do końca jest status trójki innych graczy, którzy wciąż mają umowy z TSM. Josh „Commandment” Roach i Anthony „ZexRow” Colandro grali dla organizacji od ponad dwóch lat, Sardar „Ops” Ghafoor ma natomiast kontrakt od września. Nie wiadomo, czy w najbliższym czasie także ich umowy zostaną rozwiązane, czy może będą pełnić w formacji rolę streamerów.

Poza Fortnitem TSM posiada dywizje w wielu różnych grach m.in. Playerunknown’s Batlegrounds, Rainbow Six Siege czy Valorant. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym składem jest jednak drużyna League of Legends grająca w najwyższej amerykańskiej lidze LCS, od której zaczęła się historia całej organizacji.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!