Trzy darmowe gry od dzisiaj na Epic Games Store

Epic Games Store przyzwyczaiło nas do rozdawania od czasu do czasu darmowych tytułów. Jest to kluczowy element ich strategii marketingowej. Tym razem gracze otrzymają trzy niezależne gry przygodowe.

15 kwietnia 2021
15 kwietnia 2021
Na skróty
  • W dniu 15 kwietnia 2021 od godziny 17:00 gracze otrzymają kolejne darmowe gry w Epic Games Store.
  • Tym razem będą to trzy przygodówki: Deponia: The Complete Journey, The Pillars of the Earth oraz The First Tree.

Epic Games rozdaje kolejne darmowe gry. Tym razem na graczy czekają trzy niezwykle ciekawe gry przygodowe. Można je bez opłat przypisać do swojego konta Epic Games Store przez siedem dni, do 22 kwietnia 2021. Ich krótkie opisy prezentujemy poniżej!

Darmowe gry w Epic Games Store

Deponia: The Complete Journey

Deponia: The Complete Journey to pakiet składający się z trzech gier: Deponia, Chaos on Deponia i Goodbye Deponia. Tytułowa Deponia to planeta stanowiąca gigantyczne wysypisko śmieci. Nad planetą unosi się Elysium – podniebne miasto, w którym mieszkają uprzywilejowani. Głównym bohaterem (czy raczej antybohaterem) jest Rufus – choleryk i samolub z wielką tendencją do pakowania się w tarapaty. Jest chciwy, a jego jedyny cel to zdobyć bogactwo, wyrwać się ze znienawidzonego śmietniska i zamieszkać w Elysium. Pewnego dnia Rufus jest świadkiem, jak z miasta spada na ziemię piękna dziewczyna o imieniu Goal. Postanawia, mimo przeciwności losu, przetransportować kobietę z powrotem do Elysium, licząc na sowite wynagrodzenie od bogaczy zamieszkujących podniebne miasto. Z czasem, jak to zwykle w takich historiach bywa, Rufus odkrywa, że zakochał się w swojej podopiecznej. Ten nietypowy dla niego stan rzeczy zmusza go do zweryfikowania wartości, jakimi kierował się w życiu, a misja odeskortowania zagubionej niewiasty do domu okazuje się tylko początkiem przygody, w której ważą się losy całej Deponii. Świetna fabuła okraszona jest przepiękną, ręcznie rysowaną grafiką. Na osobną wzmiankę zasługuje poczucie humoru prezentowanego w grze: absurdalne, łamiące schematy, bawiące się oczekiwaniami gracza. Całość silnie inspirowana była stylem, w jakim pisali swoje powieści Douglas Adams (saga Autostopem przez Galaktykę) czy Terry Pratchett (książki w uniwersum Świata Dysku). Jeśli szukacie lekkiej, pełnej humoru historii bez przesadnego patosu, to Deponia: The Complete Journey jest właśnie dla was!

Screenshot z gry Chaos on Deponia

Ken Folleth: The Pillars of the Earth

Produkcja niemieckiego studia Daedalic Entertainment (twórców między innymi opisanej wyżej Deponii), stanowiąca adaptację bestsellerowej powieści Kena Folletha, znanej w Polsce pod tytułem Filary Ziemi. Całość rozgrywa się w XII-wiecznej Anglii, w okresie tak zwanej Anarchii, kiedy Wilhelm, jedyny syn króla, ginie wraz z dziedzicami najznakomitszych rodów w katastrofie morskiej. Brak legalnego następcy tronu po śmierci króla Henryka I spowodował trwającą blisko 20 lat wojnę domową o władzę w kraju między wszystkimi rodami szlacheckimi. W tych niespokojnych czasach mieszkańcy miasteczka Kingsbridge postanawiają wznieść monumentalną katedrę, mającą zapewnić im dobrobyt i powodzenie. W grze gracz wciela się w trzy odmienne postacie: mnicha Philipa będącego opatem (zarządcą) powstającej świątyni, Jacka – chłopaka o trudnym dzieciństwie, będącego utalentowanym kamieniarzem-samoukiem, oraz Alieny – zhańbionej młodej szlachcianki. Co ciekawe, dzięki interaktywności medium, jakim są gry komputerowe, zależnie od decyzji gracza nie musi on podążać wytyczoną przez książkowy oryginał fabułą. W niektórych miejscach, ze względu na wybory gracza, historia może potoczyć się odmiennie w stosunku do pierwowzoru. Całość dopełniona jest niesamowitą oprawą wizualną, łączącą ręcznie malowane tła i wyrenderowane w podobnym stylu postacie, z takimi nowoczesnymi efektami cząsteczkowymi, jak realistyczne oświetlenie.

Screenshot z gry The Pillars of the Earth

The First Tree

Niezwykle emocjonalna gra przygodowa z podgatunku gier eksploracyjnych. W grze przecinają się dwie równoległe historie: lisicy poszukującej swojego zaginionego potomstwa i młodego chłopaka próbującego pojednać się ze swoim ojcem. Tłem wydarzeń jest dzika i surowa Alaska, jednak tutaj przedstawiona w sposób symboliczny, niemal oniryczny. Gracz bezpośrednio kontroluje lisa, przemierzając baśniowo stylizowane lasy mroźnej Alaski i próbując dostać się do tytułowego Pierwszego Drzewa. Ta piękna i emocjonalna gra eksploracyjna powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku, który do tej pory dał nam takie produkcje, jak Firewatch czy seria Shelter. Piękna przygoda – bez wątpienia warto ją przeżyć!

Screenshot z gry The First Tree

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!