Total War Warhammer III – nowy zwiastun dodatku Immortal Empires

Jesteście fanami Warhammera? Nadchodzące zmiany w grze Total War Warhammer III powinny was zainteresować.

2 czerwca 2022
Na skróty
  • Immortal Empires, dodatek do Total War Warhammer III, otrzymał nowy zwiastun.
  • Aktualizacje z nowym kontentem i łatkami, twórcy podzielili się rozpiską.
  • Czy ostatnia część Warhammera to szansa na tytuł historyczny? Spekulacje graczy.

1 czerwca 2022 roku Studio Creative Assembly opublikowało nowy teaser trailer do swojej produkcji Total War Warhammer III.

Zgodnie z zapowiedziami twórców na materiale wideo możemy dostrzec mieszaninę wszelkich ras, które zadebiutowały w poprzednich częściach trylogii. Tryb gry znany w poprzedniej odsłonie jako Mortal Empires zostaje nam teraz przedstawiony w nowych barwach jako pełnoprawne rozszerzenie Immortal Empires, czyli połączenie zawartości wszystkich tytułów w jeden, obszerny świat, który zapewni graczom wiele godzin ciekawej i emocjonującej rozgrywki.

Mimo niezbyt pomyślnego startu ostatniej części serii, Total War Warhammer III stara się jak najszybciej usprawnić i dodać nową zawartość, spełniając oczekiwania graczy. Na stronie internetowej producenta możemy znaleźć rozpiskę z planowanymi aktualizacjami oraz dodatkową zawartością. W najbliższych aktualizacjach możemy spodziewać się długo wyczekiwanego dodatku Blood Gore, który sprawi by obecne potyczki wyglądały jeszcze bardziej krwawo i brutalnie. Rozszerzenie jest dostępne za darmo dla posiadaczy poprzednich odsłon Warhammer.

Dodatkowo zostaną odblokowane Pułki sławy, które to będzie można rekrutować do swojej armii z poziomu mapy kampanii.

Czy ostatnia odsłona Total War Warhammer III w świecie fantasy to szansa na tytuł historyczny?

Wiele osób wiąże nadzieję, że wraz z zakończeniem uniwersum Warhammera gracze otrzymają zupełnie świeżą produkcję, która przeniesie nas w czasy średniowiecza bądź następujących po nim epok. Tytuł taki jak Medieval II Total War powstał w 2006 roku. Nikt nie wątpi w to, jak świetna jest to produkcja, ale nie można ukryć, iż od daty premiery minęło już 16 lat, a trzecia część widnieje na językach fanów od wielu długich lat.

Stosując współczesne techniki tworzenia gier oraz możliwości graficzne, możliwe byłoby przeniesienie rozgrywki na znacznie wyższy poziom immersji i realizmu, a to ostatnie jest czymś, co bardzo mocno broni się w grach historycznych.

Robert Witański

Pasjonat gier video, pochodzący ze stolicy polskiego e-sportu. Entuzjasta papierowych RPG-ów, ale również podróżnik i fotograf, którego można spotkać najczęściej na górskich szlakach.
UWaga! Gorące informacje!