Heading Out polskiego studia Serious Sim otrzymało datę premiery. Podróż rozpocznie się już na wiosnę

28 lutego 2024,
08:00
Kaja Piaścik
Klasyczny samochód na autostadzie w czerni i bieli w Heading Out

Polskie studio deweloperskie Serious Sim ujawniło datę premiery Heading Out, nadchodzącej gry samochodowej inspirowanej kultowymi filmami drogi takimi jak Thelma i Louise czy Znikający punkt. Fabularna opowieść o podróży po amerykańskich autostradach trafi do sprzedaży już 7 maja 2024 roku, wyłącznie w wersji na PC. Tytuł można dodać do listy życzeń na Steamie.

Ogłoszeniu daty rynkowego debiutu towarzyszył zwiastun prezentujący komiksowy styl graficzny gry. a także fragmenty drogowych akcji.

Heading Out ma oferować jednak więcej niż tylko interesującą warstwę wizualną przywołującą na myśl Sin City. Tytuł będzie zawierał elementy produkcji roguelike, przez co każda podróż stanie się wyjątkowa. Twórcy obiecują, że podejmowane przez kierowcę-przestępcę wybory będą oddziaływać na wszystkie systemy w trakcie rozgrywki, w tym na zużycie paliwa, intensywność policyjnego pościgu. komentarze w radiu oraz spotykane na drodze postaci.

Emocjonującej historii pełnej odkryć towarzyszyć ma też ścieżka dźwiękowa inspirowana gatunkami takimi jak Americana czy klasyczny rock.